UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Європарламенті бачать небезпеку в тому, що Рада приймає закони в "режимі скаженого принтера"

За словами віце-президентки делегації Європейського парламенту в Комітеті Асоціації Україна-ЄС, що через такий темп депутати не можуть ознайомитися із законопроектами.

Для України становить небезпеку той факт, що народні депутати можуть прийняти за одну ніч 66 законопроектів, з якими вони не знайомі, заявила віце-президентка делегації Європейського парламенту в Комітеті Асоціації Україна-ЄС Віола фон Крамон-Таубадел. Вона назвала маріонетками депутатів Верховної Ради України.

"Перші тижні показали, що для Зеленського важливо бути ефективним, важливо поспішати з реформами без відповідних процедур у парламенті. Це дуже небезпечно. Якщо ви дозволяєте своїм депутатам голосувати за одну ніч 66 законодавчих проектів – у них немає ні найменшого уявлення, що вони голосують. Вони не поінформовані. Вони як маріонетки. Не в наших інтересах після всього, після революції у виборчих урнах потім закінчити повним знищенням парламентської системи", - заявила Крамон-Таубадел.

Вона зазначила, що "не в наших інтересах, щоб новий президент продовжував депутатів позбавляти їх прав і скасовував основи структур політичної демократії". Віце-президентка додала, що наступного тижня вона хоче запропонувати направити депутатам Верховної Ради відкритий лист, "в якому ми вкажемо, що бачимо багато небезпек".

"Необхідно показати українським політикам, особливо команді Зеленського, що ми цього не приймемо. Це небезпечно для України і небезпечно в цілому. Одне – провести вільні і справедливі вибори й інше – після працювати в рамках демократичної структури. Я не так давно повернулася з України, я знайома з ситуацією, і ми повинні подивитися, як дуже дипломатично направити наші пропозиції", - розповіла Крамон-Таубадел.

Вона висловила надію на "хороший діалог і співпрацю з колегами у Верховній Раді", віце-президентка виступає за те, що "допомогти їм в їх боротьбі за їхні права".

"Тому що я бачу великий конфлікт з Офісом президента. Як ми це вирішимо? Звичайно, в наших інтересах бачити, що Україна просувається успішним шляхом, успішним бізнес і економічним шляхом, але цього не достатньо", - вважає віце-президентка.

Вона також висловила впевненість, що для України настав "вирішальний час", і їй хотілося б бачити делегацію Європарламенту в Комітеті Асоціації такою, у якої є відповідна позиція.

"Наша порада – бути обережним, обговорювати (запропоновані законопроекти), працювати так, як повинен працювати парламент, щоб у опозиції також були належні права, мати зрілу демократичну процедуру так, як це пропонується весь час Венеціанською комісією та іншими", - підкреслила вона.

На позачергових парламентських виборах "Слуга народу" отримала 43% голосів, завдяки чому змогла отримати найбільше депутатських мандатів. Таким чином пропрезидентська партія сформувала в Раді IX скликання монобільшість – вперше за історію незалежної України. Так, "Слуга народу" за партійним списком провела до Ради 124 депутати, ще 130 висуванців політсили перемогли у мажоритарних округах.

29 серпня спікер парламенту нового скликання Дмитро Разумков оголосив, що фракція "Слуги народу" працюватиме на правах парламентської коаліції.

Зараз Верховна Рада приймає закони, в основному без обговорень. При цьому необхідна кількість голосів набирається завдяки монобільшості "Слуги народу". У свою чергу глава фракції Давид Арахамія, після першого дня роботи парламенту нового скликання, заяви про те, що у прийнятих у цей день законопроектах можуть бути помилки. Такий темп прийняття законів журналісти охрестили "шаленим принтером".