Європейська комісія у вівторок додала ще 7 осіб через анексію Росією українського Криму і незаконних виборів на півострові. Санкції проти окупантів і колаборантів запровадили за підрив або загрозу територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України – за організацію незаконних виборів 8 вересня 2019 року в окупованому Криму.
Єврокомісія опублікувала прізвища тих, проти кого ввели санкції:
Тимчасово виконуючий обов'язки голови окупаційної адміністрації анексованого Севастополя Михайло Развожаєв;
Голова окупаційного "ради міністрів" Криму Юрій Гоцанюк;
Голова окупаційних "законодавчих зборів" Севастополя Володимир Німців;
"Членкиня" Ради федерації Росії від Севастополя і заступниця голови окупаційних "законодавчих зборів" Севастополя Катерина Алтабаєва;
Голова окупаційної "міської виборчої комісії" Севастополя Сергій Даниленко;
Заступниця голови окупаційного "міськвиборчкому" Севастополя Лідія Басова;
Секретарка окупаційного "міськвиборчкому" Севастополя Катерина Пиркова.
Зазначимо, що тепер в цьому списку 177 осіб і 44 компанії. Всім забороняється в'їзд на територію Європейського союзу і заморожування активів.
Як повідомлялося, 12 вересня ЄС ще на півроку продовжив санкції проти РФ за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Крім того, зараз діють санкції стосовно окремих секторів російської економіки (в силі до 31 січня 2020 року) і санкції за незаконну анексію Криму і Севастополя (в силі до 23 червня 2020 року).
Санкції проти Росії були вперше введені 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії РФ, які дестабілізували ситуацію в Україні. Обмежувальні заходи посилили у вересні 2014 року. У березні 2015 року тривалість санкцій пов'язали з повним виконанням Мінських угод, які мали бути виконані до кінця 2015-го.
Санкції проти Росії ввели Євросоюз, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Норвегія, Швейцарія, Україна, Японія та інші держави.