У Євросоюзі очікують, що найближчим часом в Україні буде проведено незалежний аудит ефективності антикорупційного бюро, а також розроблено і прийнято законодавство, необхідне для імплементації угоди про асоціацію України з ЄС, заявив заступник голови представництва ЄС в Україні Томас Фрелессен.
"Критично важливою є сфера протидії корупції. Ми очікуємо, що НАБУ найближчим часом займеться серйозною роботою, і на те, що з'явиться незалежний аудит роботи НАБУ. Все це повинно функціонувати належним чином", - заявив дипломат на прес-конференції в Києві.
За його словами, 2017 рік повинен стати для України роком інтенсифікації процесу реформ, спрямованих на євроінтеграцію України.
"Також вкрай важливо, аби законодавчі заходи необхідні для зближення з ЄС, пройшли відповідний процес у Верховній Раді. Це стосується транспорту, навколишнього середовища, а також інших технічних перешкод, які можуть виникнути. Ми дуже сподіваємося, що це буде вирішено найближчим часом, а відповідне законодавство розробляється", - уклав він.
Нагадаємо, 23 лютого депутати Верховної Ради на засіданні 23 лютого не змогли обрати кандидата до складу комісії зовнішнього контролю щодо проведення аудиту ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро. Схвалену антикорупційним комітетом парламенту кандидатуру американця Роберта Сторча у ході рейтингового голосування про призначення до складу комісії підтримали лише 76 парламентарів. За підсумками рейтингових голосувань спікер Ради Андрій Парубій виставив на поіменне голосування кандидатуру Найджела Брауна, проте воно також провалилося, набравши лише 214 голосів.
Як повідомляють у Центрі протидії корупції, кандидатуру Брауна вранці 23 лютого в обхід антикорупційного комітету погодили фракції НФ і БПП. Сам Браун, який був присутній на засіданні Ради, не зміг відповісти на питання, хто його запросив і як він взагалі опинився в Україні. Раніше він працював найманим юристом в приватному секторі. При цьому, активісти сумніваються в юридичних досягнення і незалежності Брауна.
Результати незалежного аудиту ефективності діяльності НАБУ можуть стати достатньою підставою для зміни керівництва Антикорупційного бюро.