Майбутні домовленості України з Євразійським економічним союзом слід розглядати "в контексті пошуку оптимальної формули співпраці, яка не буде суперечити стратегічному курсу України на інтеграцію з Європейським Союзом".
Про це заявив радник президента України - Уповноважений України з питань зовнішньополітичних та інтеграційних процесів Костянтин Єлісєєв.
"... (Майбутні домовленості) чітко регламентують статус і принципи співпраці України з інтеграційними утвореннями на євразійському просторі без шкоди для державного суверенітету України", - підкреслив Єлісєєв, якого цитує прес-служба глави держави.
Зокрема, як зазначив уповноважений з питань зовнішньої політики, підписання 29 травня Заяви про надання Україні статусу спостерігача в Євразійському економічному союзі і висновок 31 травня Меморандуму про поглиблення взаємодії з Євразійською економічною комісією "є важливим кроком в напрямку встановлення взаємовигідного і дієвого формату співпраці України з ЄЕС і державами-членами Митного союзу".
Єлісєєв також зазначив, що позиція України щодо євразійського інтеграційного процесу визначається внутрішньоукраїнським законодавством, умовами членства України у Всесвітній торговій організації (ВТО) і "відданістю зобов'язанням у рамках взаємодії з ЄС, зокрема майбутньої поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі".
На переконання Єлісєєва, свої подальші кроки у взаємодії з державами-членами Євразійського економічного союзу і Митного союзу Україна має намір здійснювати "прагматичним, прозорим і публічним способом", в тому числі, у разі необхідності, в діалозі з іншими ключовими партнерами, насамперед, Європейським Союзом. "Прикладом цього є те, що в останні дні з цієї тематики відбулися інтенсивні контакти української сторони з керівництвом Європейської комісії, Європарламенту та ключовими міжнародними партнерами", - йдеться в повідомленні прес-служби президента.
- У МС поспішили заявити, що отримання статусу спостерігача закриє Україні шлях в Євросоюз
Нагадаємо, за підсумками засідання Вищої Євразійської економічної ради 29 травня в Астені було прийнято рішення, згідно з яким голові Євразійської економічної комісії Христенку було доручено опрацювати і в Мінську підписати з прем'єром України Азаровим меморандум, який "зафіксує прагнення України орієнтуватися на інтеграційні процеси".
Сам текст меморандуму український уряд пообіцяв оприлюднити тільки після підписання.
Разом з тим, проект меморандуму напередодні потрапив у розпорядження ZN.UA. Згідно з текстом документа, Україні, зокрема, надається можливість бути присутньою на відкритих засіданнях Вищої Євразійського економічного ради; на відкритих засіданнях Ради Євразійської економічної комісій без права участі у принятті рішень; на засіданнях Колегії Євразійської економічної комісії без права участі у принятті рішень; а також направляти свої пропозиції в Євразійську економічну комісію.
Крім того, Україна "декларує наміри дотримуватися принципів, зафіксованих у документах, що формують договірно-правову базу Митного союзу і Єдиного економічного простору, і утримуватися від дій і заяв, спрямованих проти інтересів Митного союзу і Єдиного економічного простору". !zn
Читайте також:
Євросоюз: Будь-яка участь України в МС несумісна з подальшою євроінтеграцією
Янукович запевнив віце-президента Європарламенту в бажанні підписати асоціацію
ЄС заперечив Росії: Україна втратить торговий суверенітет, якщо вступить до Митного союзу
Кабмін до 1 липня підготує нові розрахунки економічної вигоди від інтеграції України в МС