UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Верховній Раді визначили членів комісії, яка обиратиме заміну Холодницькому

Більшість з новообраних членів комісії не відповідають вимогам закону, а деяких пов'язують з Аваковим.

Парламентський комітет з правоохоронної діяльності обрав членів конкурсної комісії для вибору нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури замість Назара Холодницького.

Як повідомляє громадський рух "Чесно" в Twitter, комітет вибирав 7 представників з 21 кандидата, яких подали парламентські партії і групи:

Водночас 4 з 7 членів пов'язано з МВС і не має досвіду боротьби з корупцією, що є прямою вимогою закону.

Своєю чергою в «Центрі протидії корупції» повідомили, що, наприклад, Дмитро Журавльов не міг обґрунтувати свій антикорупційний досвід і вказував, що такий досвід «полягає у балотуванні до ради громадського контролю НАБУ, роботі над методикою оцінки ефективності діяльності НАБУ і над законом« Про Вищу антикорупційному суді ». При цьому, в чому конкретно полягала робота і який у неї був результат - не пояснив.

Дружина Віталія Куца вказала, що проживає в селі Чайки, але не вказала жодної нерухомості за цією адресою.

«Хоча, за даними державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Куц став власником квартири в с. Чайки ще в грудні 2015 року», - пояснили в ЦПК.

У Центрі протидії корупції заявляють, що Богдан Романюк пов'язаний з МВС - упродовж 1977-1994 років він обіймав керівні посади в центральному апараті МВС України.

«Ларису Удалову просував депутат від ОТЗЖ Григорій Мамка, якого пов'язують з міністром Аваковим. Пані Удалова була науковим керівником у Мамки, який захистив з її допомогою кандидатську і докторську дисертацію. На запитання членів комітету щодо корупції в академії МВС, Удалова відповіла, що в академії відсутня корупція», - відзначили в ЦПК.

1 червня генеральний прокурор України Ірина Венедиктова ініціювала два службові розслідування стосовно дій голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницкого.

Нагадаємо, Венедиктова звинуватила прокурорів і керівництво САП нібито в численних порушеннях і неналежне виконання службових обов'язків. Генпрокурорка пообіцяла на це відреагувати. При цьому Венедиктова звернулася до САП з допомогою відео, опублікованого в соцмережах.

У свою чергу Холодницький заявив про те, що спеціалізована прокуратура підготує спростування на всі звинувачення Венедиктової. Однак, для цього САП потрібно час, щоб зібрати необхідні матеріали.

Пізніше прокурори САП заявили про те, що категорично не згодні із звинуваченнями на їхню адресу з боку генпрокурора Венедиктової і написали їй відкритий лист. Про що також повідомили в соцмережі.

У відповідь Венедиктова написала на своїй сторінці в Facebook про те, що "не треба виправдань, пояснень, посилань на поважні причини або нарікань ваших колег з інших правоохоронних органів". Вона заявила, що потрібно показати конкретні результати своєї роботи.

САП ж закликала генпрокурора припинити тиск і зазначила, що спілкування з підрозділами Офісу генпрокурора в соцмережах не відповідає світовим стандартам.

Після цього ЗМІ повідомили, що Офіс генерального прокурора вже почав готуватися до обрання нового глави САП. А Холодницький назвав випади Венедиктової "нєжданчиком".