UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Верховній Раді діє майже сотня міжфракційних об'єднань – ОПОРА

Деякі народні депутати входять до понад 20 таких об'єднань.

У Верховній Раді дев’ятого скликання станом на кінець лютого було створено 96 міжфракційних депутатських об’єднань, повідомила громадянська мережа ОПОРА. При чому 57% таких об’єднань парламентарії утворили ще у 2019 році.

До п’яти депутатських об’єднань входить 100 і більше народних обранців:

Ще до шести об’єднань входять лише п’ятеро та менше народних депутатів: 

Частіше за все до міжфракційних об’єднань входять представники різних політичних фракцій та груп. Однак, є й виключення. Зокрема, у 29 об’єднаннях – у 80% і більше випадків членами є представники “Слуги народу” (у 28 з 29 випадків). Крім того, об’єднання “Антикорупційний наступ”, “За Одещину” та “Антирейдерська коаліція” взагалі на 100% складаються зі “слуг народу”.

Водночас у Верховній Раді не інформують, з якою метою чи завданням депутати створюють такі об’єднання. Тому в ОПОРІ їх класифікували за назвою.

Так, близько 25 депутатських об’єднань є групами за географічною ознакою. Найбільшими з них виявилися “Львівщина” – 26 членів, “Південь України” – 23, “Велика Волинь” – 21. При цьому в Раді навіть є об’єднання “Кубань” до якого входить 12 народних депутатів.

Ще близько 20 об’єднань можна умовно об’єднати в економічні групи. Серед них найбільші: 

Крім того, до економічної групи входять об’єднання за зниження тарифів, а саме  “-25% Тарифи. Стоп Корупція (скорочено ТСК)” та “Платформу з трансформації вугільних регіонів”.

Також у парламенті є понад 30 ініціатив гуманітарного спрямування, наприклад:

Значно менше об’єднань стосуються міжнародної політики, серед них:

Водночас серед найбільш загадкових міжфракційних об’єднань Верховної Ради опинилися: 

У парламенті немає обмежень щодо того, до скількох міжфракційних об’єднань може входити один народний депутат. Зокрема, одні парламентарії входять до 20 подібних груп, а інші не приєдналися до жодної.

Так, до найбільшої кількості таких об’єднань входять: 

Водночас дев’ятеро парламентаріїв не приєдналися до жодного об’єднання:

Якщо ж говорити про керівників груп, то найбільшу кількість очолює Лариса Білозір (група “Довіра”), Олександр Качура (“Слуга народу”) та Дмитро Наталуха (“Слуга народу”) – по 5 груп.

Читайте також: З Львівської райради виключили депутата, який продав телеканал Козаку

Раніше повідомлялося про те, що у лютому 23 народні депутати пропустили 90% голосувань. Мова йде не лише про парламентарів, які не відвідували пленарні засідання, а й про тих, хто був присутній, але не голосував. При цьому семеро із 23 депутатів жодного разу не голосували в минулому місяці.