На сайті Білого дому почався збір підписів під петицією з закликом ввести санкції проти українських чиновників, причетних до фальсифікації справи проти Дмитра Павличенко і його сина Сергія, яких визнали винними у вбивстві київського судді.
Петицію подали захисники сім'ї Павличенків. Вона була зареєстрована на сайті Білого дому 26 січня і станом на 28-е під нею підписалися 1393 людини (за необхідних 100 тисяч підписів).
"Звільнити незаконно засуджених до довічного ув'язнення Павличенків і розширити сферу законопроекту Магнітського на Україну", - йдеться в назві петиції.
Ініціатори пропонують американській владі, зокрема, заборонити в'їзд в США голові ради Міністрів Криму (екс-міністру внутрішніх справ Анатолію Могильову, начальнику слідчого відділу внутрішніх справ України Василю Фариннику та іншим особам, "причетним до фальсифікації справи і прикриття фальсифікації справи, а також суддям, які відмовилися прийняти докази невинності Павличенків".
Автори петиції також закликають заарештувати рахунки цих осіб в американських банках і розслідувати участь голландської компанії BV Gooioord в підкупі прокурорів, співробітників міліції і суддів.
Зазначимо, що петиція повинна зібрати 100 тисяч підписів до 25 лютого, щоб її було передано на розгляд Білого дому. Он-лайн петицію владі США може зареєструвати будь-яка людина, віком від 13 років. В той же час на сайті не вказується, чи може підписувати петицію людина, яка не є громадянином Сполучених Штатів.
Нагадаємо, бізнесмена Дмитра Павличенка і його сина Сергія було визнано винними в вбивстві судді райсуду Києва Сергія Зубкова, яке сталося навесні 2011 року. Старший Павличенко був засуджений до довічного, а його син - до 13 років ув'язнення.
Адвокати засуджених висловлювали впевненість у невинності своїх підзахисних. Справа викликала широкий резонанс, оскільки за батька й сина Павличенків, які належали до руху уболівальників футбольного клубу "Динамо" (Київ), заступились тисячі фанатів. !zn
Читайте також:
Суд скасував рішення про виселення сім'ї Павличенків, яке нібито стало причиною вбивства судді
Після вбивства харківського судді Янукович дав розпорядження посилити охорону суддів
У Генпрокуратурі побоюються, що проти суддів і міліціонерів візьмуть автомати
Обама підписав "закон Магнітського" про санкції до російських чиновників