Сполучені Штати Америки продовжуватимуть санкційний та дипломатичний тиск на Росію, аби змусити країну-окупанта поважати територіальну цілісність і суверенітет України і деокупувати українські території, включно з анексованим нею Кримом.
Таку позицію на конференції "Крим, 5 років після російської окупації" у вашингтонському Інституті Миру висловив заступник помічника Державного секретаря США Джордж Кент, повідомляє "Голос Америки".
"США продовжуватимуть використовувати приватну та публічну дипломатію, політику санкцій, як ті, що були оголошені минулого тижня разом із нашими європейськими та канадськими союзниками проти російських приватних осіб і компаній, пов'язаних із окупацією та агресією в Криму", - наголосив він під час виступу.
За словами Кента, позиція Сполучених Штатів і союзників у цьому питання чітка: Росія повинна заплатити високу ціну за свої дії, а усі її зусилля щодо дестабілізації України не залишаться без відповіді. Він також наголосив на тому, що США й надалі допомагатимуть Україні у безпекових питаннях.
"Компромісів із Росією з цього приводу бути не може: Сполучені Штати не приймуть нічого меншого за повне відновлення територіальної цілісності України", - додав він.
Заступник помічника Держсекретаря США також наголосив на тому, що незалежно від результатів виборів, відданість Сполучених Штатів "Україні та її народу лишиться непохитною".
"США продовжуватимуть підтримувати український народ у часи, коли українці будують сильну, успішну, демократичну країну, яка врешті-решт повністю відновить кордони своєї території, включно із Кримом. Крим – це Україна", - підсумував Кент.
Нагадаємо, 15 березня Канада ввела санкції проти 114 фізичних та 15 юридичних осіб через захоплення РФ українських кораблів і військових у Керченській протоці.
12 березня США запровадили санкції проти 6 росіян та 8 компаній за напад у Керченській протоці. ЄС також долучився до обмежувальних заходів і ввів санкції проти 8 громадян РФ.
25 листопада минулого року російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали декілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.
Усі українці, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".