UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США прокоментували переговори України та РФ: "Є те, що говорить Росія, і є те, що вона робить"

Там попередили, що заяви про скорочення бойових дій можуть бути лише намаганням приховати реальну картинку.

Державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США не мають підтверджень того, що переговори України та Росії просуваються ефективним шляхом, насамперед тому, що Вашингтон не бачить "ознак справжньої серйозності" від РФ. Про це пише CNN. 

"Є те, що говорить Росія, і є те, що Росія робить. Ми зосереджені на останньому", – сказав Блінкен.

Він відреагував також на повідомлення про скорочення бойових дій навколо Києва, попередивши, що таким чином Москва може намагатися "відвернути увагу та обдурити людей, щоб вони думали, що вона не робить того, що робить".

"Якщо вони якимось чином вірять, що спроба підпорядкувати собі "тільки" східну частину України та південну частину України може мати успіх, то вони знову глибоко обманюють себе", — сказав Блінкен.

Держсекретар США звернувся до Росії, закликавши її відвести війська, припинити вогонь та продовжити переговори. 

Читайте також: Посол Мельник назвав ім'я німецького міністра, який дав Україні «кілька годин» після вторгнення РФ

Нагадаємо, за підсумками переговорів 29 березня очільник юридичної групи на переговорах України та Росії Олександр Чалий розповів, що гарантії безпеки повинні бути аналогом 5 статті НАТО. Це означає, що напад на нашу державу вважатиметься нападом на усіх підписантів. Також Чалий зазначив, що в разі їх узгодження наша сторона погоджується на постійний нейтралітет, позаблоковість та безядерність. Але ніщо не повинно суперечити праву на вступ України до ЄС. 

Глава української делегацій Давид Арахамія розповів, кого Україна хоче бачити підписантами гарантій безпеки - країн-членів Радбезу ООН. Також він розповів, що дія документу не буде поширюватися на тимчасово окуповані території Донбасу та Криму, позаяк щодо них є ще не врегульовані питання. 

Радник голови ОП Михайло Подоляк розповів, що питання Донбасу будуть обговорювати президенти України Володимир Зеленський та РФ Владімір Путін. Окремим пунктом також буде винесено питання Криму. Наша сторона запропонувала зафіксувати позиції України та Росії стосовно півострова на 15 років.