Комітет у закордонних справах Палати представників США розглянув і рекомендував до схвалення проект "Закону 2017 про співпрацю з Україною щодо питань кібербезпеки", повідомляє на своїй сторінці у Facebook посольство США в Україні.
Законопроект визначає, що політикою США є надання допомоги уряду України в удосконаленні власної стратегії кібербезпеки.
зокрема, у напрямках встановлення найбільш сучасних оновлень безпеки на комп'ютерах органів державної влади, в тому числі систем програмного захисту, спрямованих на захист об'єктів стратегічної інфраструктури України.
Крім того, США можуть допомогти зменшити залежність України від російських технологій і "сприяти розширенню участі України в програмах обміну інформацією, пов'язаної з проблематикою кібербезпеки, і міжнародних зусиллях з протидії кіберзагрозами, а також розвитку нашої країною власних можливостей у сфері кібербезпеки".
"Реалізація цієї законодавчої ініціативи стане важливим внеском у боротьбу України з гібридною війною РФ, яка триває і складовою якої є здійснення кібератак проти нашої держави", - йдеться в повідомленні посольства.
Також в документі підтверджується прихильність США Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, Будапештського меморандуму про гарантії безпеки, підтримки співробітництва України з НАТО.
Як повідомлялося, президент Петро Порошенко підписав прийнятий 5 жовтня Верховною Радою закон "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України".
Документ створює основи національної системи кібербезпеки як сукупності політичних, соціальних, економічних та інформаційних відносин поряд з організаційно-адміністративними і техніко-технологічними заходами державного і приватного секторів та громадянського суспільства.
Координувати діяльність у сфері кібербезпеки буде президент через очолювану ним Раду нацбезпеки і оборони України.