UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США екс-юриста Обами звинуватили в приховуванні фактів роботи на Януковича

Грег Крейг був пов'язаний з консультантом Януковича Манафортом.

Колишньому юристу Білого дому за президента Барака Обами Грегу Крейгу пред'явили звинувачення в тому, що він дав неправдиві свідчення і приховав інформацію в ході федерального розслідування, яке перетиналося з розслідуванням спеціального прокурора Роберта Мюллера про втручання Росії в американські вибори 2016 року, пише агентство Associated Press і газета The New York Times.

Наголошується, що Крейгу було пред'явлено звинувачення за двома пунктами. Його звинувачують у навмисному приховуванні істотних фактів від Міністерства юстиції про роботу, яку він виконував для українського уряду в часи президента Віктора Януковича.

Звинувачення, оголошене американським прокурором округу Колумбія, було винесено наступного дня після того, як адвокати Крейга заявили, що він очікує, що звинувачення буде знято з розслідування Мюллера.

У відеозверненні 74-річний Крейг заявив, що судове переслідування проти нього було "безпрецедентним і невиправданим", і що він впевнений, що суддя і присяжні погодяться з його доводами.

Крейг також став першою людиною, якій було висунуто звинувачення у справі, пов'язаній із розслідуванням спеціального прокурора Роберта Мюллера після того, як той завершив своє розслідування втручання Росії у президентські вибори в США. Справу проти Крейга пов'язано з Законом про реєстрацію іноземних агентів або FARA. Робота від імені уряду України президента Віктора Януковича була пов'язана з Полом Манафортом, який в той час був політичним консультантом і заробляв десятки мільйонів доларів.

Спецпрокурор Мюллер з 2017 року вів "російське розслідування". Він не знайшов змови Трампа або його команди з Росією під час президентських виборів 2016 року. Однак самі звинувачення в російському втручанні у вибори в його звіті були підтверджені. У звіті Мюллера йдеться про два доведені факти втручання Росії у вибори - за допомогою "фабрики тролів" близького до Путіна олігарха Пригожина і хакерів, які зламали за наказом РФ сервери Демократичної партії і опублікували через WikiLeaks пошту виборчого штабу Хілларі Клінтон.

Звіт Мюллера буде опублікований найближчим часом.

Звіт Мюллера є конфіденційним. І яку його частину буде опубліковано, а яка залишиться засекреченою, спільно вирішуватимуть Барр, Мюллер і заступник генпрокурора Род Розенштайн. Представники Демократичної партії в Конгресі наполягають, щоб усю доповідь було опубліковано вже 2 квітня.

24 березня генпрокурор США Вільям Бар спрямував Конгресу листа, у якому написав, що в ході розслідування російського втручання у вибори президента США в 2016 році команда спецпрокурора Роберта Мюллера не зібрала достатньої кількості беззаперечних доказів свідомої змови Дональда Трампа та його команди з росіянами. Також Мюллер не зміг довести, що Трамп перешкоджав розслідуванню.

Роберт Мюллер з 2017 року вів розслідування, яке було покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання до американських виборів у 2016 році. Серед іншого, перед ним стояло завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей із близького кола президента Дональда Трампа. Колишнього главу виборчого штабу Трампа та політтехнолога засудженого екс-президента України Януковича Пола Манафорта засудили до 7,5 років тюремного ув'язнення. Крім президента-втікача Януковича, клієнтами Манафорта були Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і Сергій Тігіпко. На своїх українських клієнтах Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, а задекларував лише 14. Також різні звинувачення були висунуті ще 33 пов'язаним з штабом Дональда Трампа людям.