UA / RU
Підтримати ZN.ua

У СНД прокоментували доручення Порошенка про вихід України з договорів організації

У Співдружності Незалежних Держав продовжать запрошувати Україну на засідання, попри намір залишити організацію.

У Співдружності Незалежних Держав вважають, що указ Президента України Петра Порошенка про розірвання Україною низки міжнародних договорів, підписаних у рамках СНД, не свідчить про повний вихід країни зі співдружності, тож там і надалі запрошуватимуть Київ на засідання та інші заходи організації, розповів секретар СНД Сергій Лебедєв в інтерв'ю "Известиям".

Співрозмовники видання в українських дипломатичних колах та структурі співдружності зазначають, що Київ більше не бажає отримувати ніяких офіційних запрошень від СНД, проте в організації це ігнорують.

"Ми, безумовно, будемо це робити, оскільки Україна наразі входить у склад Співдружності Незалежних Держав. Ми багато разів чули подібні заяви про вихід країни із СНД. Проте офіційних документів з цього приводу з Києва до виконкому СНД не надходило", - зазначив Лебедєв.

Він також додав, що держави співдружності з жалем сприйняли б вихід України із СНД, оскільки "нас пов'язують багаторічні економічні, культурні та просто людські узи".

"Наскільки ми знаємо, президент України доручив проаналізувати всі договори і угоди, у яких Україна бере участь в рамках СНД, і вийти з тих, які нібито невигідні Україні. Характер цього доручення не говорить про прийняття рішення про повний вихід країни зі співдружності, тому давайте не будемо поспішати і почекаємо офіційних повідомлень", - підкреслив секретар СНД.

Як повідомлялося, 2 травня Рада національної безпеки і оборони України підтримала пропозицію щодо припинення участі українських представників у діяльності органів СНД. РНБО доручила Міністерству закордонних справ вжити в установленому порядку заходи щодо припинення дії окремих міждержавних угод.

19 травня президент України Петро Порошенко підписав указ, яким остаточно припинено участь України в роботі статутних органів СНД і закривається постійне представництво при цій організації.

Україна у 1993 році не підписала Статут СНД, тому де-юре не є державою-членом співдружності, але має статус держави-засновниці та держави-учасниці СНД. Починаючи з квітня 2014 року співробітництво України в рамках СНД зведено до мінімуму. Україна вийшла з низки багатосторонніх угод в рамках СНД та припинила членство у багатьох органах галузевого співробітництва.