UA / RU
Підтримати ZN.ua

У СБУ заявили про фінансування "угрупованням Корбана" приватної армії

Фінансування приватної армії відбувалося через благодійні фонди.

В рамках широкомасштабної операції з ліквідації діяльності організованого злочинного угруповання правоохоронці вилучили понад 1,3 млн доларів в офісах та приватних володіннях, а також 40 мільйонів гривень в благодійному фонді, заявила речник СБУ Олену Гітлянську.

"Ми встигли вилучити більше 1,3 мільйонів доларів в офісах та приватних приміщеннях, де проводилися обшуки. Ми вилучили понад 40 мільйонів гривень, які формально повинні були бути у благодійний фонд, який фінансував АТО", - сказала вона.

Гітлянську додала, що через нібито благодійний фонд і незаконні операції фінансувалася приватна армія.

"В офісах нібито благодійних фондів було вилучено багато зброї. Сьогодні ми бачимо, що через цей благодійний фонд, а також з допомогою інших незаконних операцій, фінансувалася фактично приватна армія, яка формально називалася особистою охороною... Не плутайте з добровольчими батальйонами.... Це саме фінансування приватної армії, яка незаконно володіла зброєю, не мали ніяких юридичних підстав, існувала в цій організації", - сказала вона.

Сьогодні СБУ і ГПУ провели операцію з ліквідації організованої злочинності в Дніпропетровську. В ході неї були проведені обшуки у членів партії "УКРОП".

Крім того, був затриманий Геннадій Корбан, представник "Кропу", як член злочинного угруповання, яке викрало благодійні кошти для бійців АТО в розмірі 40 млн грн, які пішли на придбання цінностей, дорогих речей, автомобілів".

В СБУ переконують, що в затриманні Корбана "немає ніякої політики".

Як стало відомо DT.UA, "угруповання Корбана" підозрюють не тільки у розкраданні коштів, але і у викраденні людей і заволодінням їх транспортними засобами.

Як писало раніше DT.UA, 20 вересня 2015 року відбулася закрита зустріч Петра Порошенка, Арсенія Яценюка, Бориса Ложкіна, Арсена Авакова, Олександра Турчинова і співвласника групи "Приват" Геннадія Боголюбова. На зустрічі полягали домовленості політичного та економічного характеру, серед питань порядку денного було і можливий арешт Геннадія Корбана, до якого в той момент влада була вже готова, але це питання було відкладено.

Проте, оскільки сторона "Привату" не виконала взяті на себе зобов'язання, затримання Корбана можна розглядати як нагадування Ігорю Коломойському про серйозність наслідків за недотримання домовленостей, досягнутих 20 вересня.