UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії заявили про відсутність передумов для повернення офіцерів у СЦКК

За словами російської сторони, українська не надала гарантій прав військовослужбовців РФ у СЦКК.

Зустріч російської і української делегацій на Мюнхенській конференції з безпеки не була особливо результативною, повідомило "Комерсанту" джерело в делегації РФ.

За даними журналістів, домовленість щодо необхідності консультацій по дипломатичній лінії була досягнута під час телефонної розмови президентів України і Росії Петра Порошенка та Володимира Путіна. Як раніше повідомляло DT.UA, розмова гарантів відбулася у понеділок, 12 лютого. Вона не була короткою, ініціатором виступила українська сторона.

Як розповів журналістам міністр закордонних справ України Павло Клімкін, він обговорив із очільником МЗС Росії Сергієм Лавровим другий етап обміну утримуваними особами між Києвом і терористичними організаціями "Л-ДНР" в Донбасі; умови повернення російських офіцерів у Спільний центр з контролю і координації припинення вогню (СЦКК), а також розміщення в Донбасі миротворчої місії ООН.

"Жодних конкретних домовленостей досягнуто не було, позиції сторін, як і раніше, істотно віддалені", - підкреслив Клімкін за підсумками переговорів.

За словами джерела видання, українська сторона не представила свого бачення того, які гарантії будуть надані російським офіцерам у СЦКК, і не запропонувала коментарів до російської резолюції по миротворцях або власний варіант.

Як зазначає видання, у набагато більш позитивному ключі пройшла зустріч Сергія Лаврова з генеральним секретарем ОБСЄ Томасом Гремінгером. Ключовою темою обговорення також виявилася ситуація в Україні.

За підсумками переговорів Гремінгер повідомив про те, що не втрачає надії на досягнення компромісу у питанні миротворчої місії ООН на сході України. І розраховує на те, що мова йтиме не лише про охорону спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ, а про повноцінну спільну операцію двох структур.

У квітні Томас Гремингер планує відвідати Москву.

Нагадаємо, 18 грудня в МЗС РФ заявили про те, що російські військові в СЦКК 19 грудня залишать територію України. Пізніше українські та російські офіцери зі Спільного центру вийшли з окупованих районів Донбасу.

21 грудня президент Російської Федерації Володимир Путін провів телефонну розмову з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Він пояснив виведення російських офіцерів із СЦКК тим, що українська влада нібито "тривалий час шляхом різних обмежень і провокацій цілеспрямовано ускладнювала умови перебування російських військових і виконання ними своїх обов'язків".>

США, Франція і Німеччина засудили дії Кремля і закликали РФ повернути своїх представників у СЦКК. А в Євросоюзі заявили про негативні наслідки виходу російських військових із СЦКК.

У МЗС України розцінили дії російської сторони як провокацію, спрямовану на зрив виконання Мінських домовленостей, і як спробу Москви зняти із себе відповідальність за розв'язування війни в Донбасі.