UA / RU
Підтримати ZN.ua

У РФ заявили, що санкції не змусять їх відмовитися надалі надавати "допомогу та підтримку" регіонам України

Голова Ради Федерації РФ повідомила, що жодні санкції не зможуть змусити Росію змінити свою позицію, змусити відмовитися від історичної місії - захисту російського миру.

Голова Ради Федерації РФ 3 у п'ятницю, 7 березня у Москві заявила, що Росія "готова надавати допомогу і підтримку регіонам України, які звернуться з відповідним проханням".

"Ми не можемо залишити росіян, коли є загроза їхній безпеці. Ніякі санкції не зможуть змусити нас змінити свою позицію, змусити відмовитися від історичної місії - захисту російського миру", - наводить прес-служба Ради Федерації слова Матвієнко.

Вона заявила про хвилю протестів в Україні, підкресливши, що вони викликані діями самопроголошеної влади. "Народ не потерпить, щоб хтось приймав рішення за його спиною. Немає жодної держави у світі, крім України, яка б скасувала заборону на пропаганду нацизму. Поширення ультранаціоналістичної, фашистської ідеології - це загроза не тільки Україні, це загроза для цивілізації", - вважає голова Ради Федерації РФ.

Також, як зазначає прес-служба, Матвієнко "висловила захоплення мужністю парламенту й уряду Криму, які своїми рішеннями висловили волю народу".

"Парламент Криму - легітимний орган влади, і він має таке право. Право народу на самовизначення ніхто не скасовував. Воно закріплено в основних міжнародних документах. Так, Загальна декларація прав людини проголошує: "Воля народу має бути основою влади уряду". Міжнародний пакт про громадянські і політичні права накладає на держави обов'язок сприяти здійсненню права народу на самовизначення", додала вона.

Як відомо, Верховна Рада АРК у четвер прийняла рішення про входження автономії до складу РФ, а також звернулася до президента Російської Федерації і Федеральних Зборів Російської Федерації з пропозицією про початок процедури входження АРК до складу Російської Федерації як суб'єкта РФ.

Окрім того, Верховна Рада АРК ухвалила рішення перенести референдум про статус Автономної республіки Крим з 30 на 16 березня.

Як відомо, ЦВК України заявила, що проводити місцеві референдуми за умовами чинного законодавства неможливо. У ЦВК відзначили, що жоден із чинних законів не визначає порядок проведення місцевих референдумів, а отже, їхня організація є неможливою.

У Мін'юсті України також заявили, що питання про референдум у Криму є незаконним, оскільки питання про зміну статусу Криму не підлягають розгляду на місцевих референдумах - це питання загальнонаціонального референдуму.

Варто відзначити також, що у самій Росії статус суб'єкта Російської Федерації може бути змінено за взаємною згодою РФ і самого суб'єкта Російської Федерації відповідно до федеральних конституційних законів. Крім того, російський закон про референдум забороняє проведення плебісциту про зміну статусу суб'єкта (суб'єктів) Російської Федерації. !zn