UA / RU
Підтримати ZN.ua

У резолюцію ООН по Криму внесли два нові пункти - дипломат

Один з пунктів стосується Кримської платформи з деокупації півострова.

У резолюції, запропонованій Україні, яку на засіданні 7 грудня підтримали більше 60 країн-членів ООН, є два нових пункти, повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

"У резолюції констатується, що окупація Криму - пряма загроза міжнародної безпеки. Вона завдає шкоди архітектурі безпеки і контролю над озброєннями, враховуючи, що до Криму завозиться військова техніка, здатна нести ядерні боєголовки", - зазначив спікер міністерства, передають "Крим. Реалії".

Також в резолюції вперше згадується Кримська платформа, нова ініціатива, яка покликана об'єднати всі міжнародні зусилля з просування деокупації півострова.

Він також зазначив, що Україна задоволена результатом голосування, оскільки в порівнянні з минулим роком жоден голос "за" не був загублений.

Читайте також: Карти з "російським" Кримом: в МЗС розповіли про боротьбу з подібним явищем

Як повідомлялося, на підтримку документа проголосували 63 країни, ще 17 держав виступили проти, 62 утрималися. Деякі країни, в тому числі Азербайджан, Ліван, ОАЕ і Узбекистан, не позначили свою позицію. Серед тих, хто проголосував проти, крім Росії, були Білорусь, Вірменія, Китай, Сербія, Киргизстан, Іран, КНДР і Венесуела.

Нагадаємо, у вересні президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи з деокупації Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на окупованому півострові.

Кримська платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.