При голосуванні поправок до закону про Конституційний суд України була допущена помилка, яка створила невизначеність у процедурі обрання уповноваженого Верховної Ради з прав людини, повідомляє "Українська правда".
Наголошується, що при обговоренні і голосуванні за поправки до законопроекту виникла плутанина: депутат Ольга Червакова, коментуючи 536 поправку, заявила, що процедура обрання омбудсмена має бути таємною, оскільки відкрите голосування створить можливість політичного впливу на омбудсмена.
"Поправка повертає процедуру таємного голосування уповноваженого з прав людини", – зазначила вона.
Після її заяви за поправку проголосували 227 депутатів. Незабаром, однак, з'ясувалося, що 536 поправка стосується іншого – процедури звернення уповноваженого до КСУ.
Інформацію про помилку підтвердив журналістам депутат Леонід Ємець ("Народний фронт").
"Червакова озвучила одне, але названа нею поправка стосувалася зовсім іншого. Те, що мала на увазі Червакова – це 547 поправка. Але вона не знайшла підтримки", – зазначив він.
За словами парламентаря, таким чином закон був приведений у відповідність з рішенням КСУ, згідно з яким всі голосування Ради повинні бути відкритими.
"Таким чином, у ВР не буде жодного таємного голосування, як того вимагає рішення КС", – зазначив Ємець.
У той же час, серед депутатів від БПП та "Батьківщини" існує застереження, що процедура відкритого голосування за омбудсмена – вигідна НФ, який буде висувати на цю посаду Людмилу Денисову.
Раніше Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому закон про Конституційний суд України (№6427-д). Документ імплементує зміни до Конституції України в частині правосуддя, визначає порядок організації і діяльності Конституційного суду України.