В українському парламенті зареєстрували проект постанови щодо звернення Верховної ради до Парламентської асамблеї НАТО та національних парламентів держав-членів із закликом невідкладно ініціювати зобов'язуючу процедуру отримання Україною членства у Північноатлантичному альянсі. Документ № 10007 зареєстрували 6 лютого.
"Верховна Рада України… звертається до НАТО, Парламентської Асамблеї НАТО, національних парламентів держав-членів НАТО із закликом невідкладно ініціювати офіційну, обопільно юридично зобов'язуючу процедуру набуття Україною членства в Організації Північно-Атлантичного договору (НАТО) в порядку, передбаченому Вашингтонським (Північноатлантичним) договором від 4 квітня 1949 року", - йдеться у додатку до постанови.
У документі зазначено, що наразі зростає загроза як для європейської, так і для глобальної безпеки, насамперед від Росії. При цьому Верховна Рада констатує "життєву необхідність об'єднання усіх вільних народів перед цими загрозами".
Окрім того, у додатку йдеться про те, що після Революції Гідності Україна досягла прогресу в розвитку демократичних інституцій, верховенства права та побудові відкритої ринкової економіки за стандартами НАТО. Також в державі успішно проводиться реформа Збройних сил України, інших військових та безпекових інституцій України, їх кардинальне зміцнення й безпрецедентний в новітній історії бойовий досвід.
"Прийняття Закону сприятиме реалізації європейського та євроатлантичного вибору через розширення та поглиблення співробітництва України з Європейським Союзом та Організацією Північноатлантичного договору аж до набуття повноправного членства, зміцненню національної безпеки нашої держави, матиме наслідком гарантію її суверенітету і територіальної цілісності", - йдеться у пояснювальній записці до проекту постанови.
Нагадаємо, в грудні минулого року Верховна Рада прийняла в першому читанні поправки в закон "Про оборону України", включивши в нього поняття "військова стандартизація", "військовий стандарт", "стандарт НАТО", "стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО", "орган військової стандартизації" та їх тлумачення.
У грудні 2016 року Генеральний штаб ЗСУ завершив розробку Державної програми розвитку Збройних сил України на період до 2020 року, що передбачає перехід української армії до повної взаємосумісності з силами НАТО.
У червні того ж року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України – документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.
Документ передбачає, що до 2020 року в українській армії мають бути проведені заходи щодо безпеки інформації згідно зі стандартами НАТО і посилені можливості Збройних сил як суб'єкта системи кібербезпеки.
Детальніше про виклики, що стоять перед ЗСУ на шляху реформування, читайте в статті Юрія Бутусова "Армія-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".