У квітні 2020 року уряд затвердив порядок використання коштів з Фонду боротьби з коронавірусом, а вже у липні 35 мільярдів грн з нього пішли на ремонт доріг.
У парламенті не вважають, що використання коштів коронавірусного фонду було нецільовим.
«Будівництво доріг - це можливість вчасно доставити хворого до лікарні», - заявив «РБК-Україна» заступник голови бюджетного комітету Верховної Ради Олександр Трухін («Слуга народу»).
На думку Трухіна, хороші дороги не лише забезпечують сполучення між населеними пунктами, а й зберігають робочі місця.
«Якщо людина втрачає роботу або тимчасово не отримує зарплату, можна давати йому рибу. А можна дати вудку, щоб він сам зловив цю рибу», - додав він.
Голова Рахункової палати Валерій Пацкан вважає хороші дороги «обличчям» держави, але зазначає, що в Україні є багато інших важливих інфраструктурних проектів.
«Є чимало інших інфраструктурних проектів, які також вимагають невідкладного фінансування, особливо під час пандемії. Це, зокрема, будівництво лікарень і їх оснащення сучасним обладнанням», - підкреслив він у розмові з журналістами.
Нагадаємо, 22 квітня Кабмін затвердив порядок використання грошей з Фонду боротьби з коронавірусом. Гроші з фонду виділяються за рішенням уряду, після ухвалення рішення розпорядник коштів повинен узгодити його з парламентським комітетом з питань бюджету.
16 млрд виділили для системи охорони здоров'я: на закупівлю ЗІЗ для медиків, обладнання для лікарень, виплату надбавок медикам, будівництво і ремонт приймальних відділень опорних лікарень.
7 млрд направили на підтримку українців, які залишилися без роботи, зокрема, 2,7 млрд - на виплату допомоги з часткового безробіття та 1,2 млрд - Мінсоцполітики для ФОП, які мають дітей віком до 10 років. 2,5 млрд розподілили на доплати військовослужбовцям і поліцейським, 35 млрд - на реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг.