UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раді після провалу звільнення Сенниченка заговорили про нову систему для голосування

Розробники попереджали про потребу заміни «Рада-3» ще 2011 року.

У Верховній Раді знову заговорили про необхідність оновлення системи для голосування «Рада-3». Підставою стало голосування за відставку голови Фонду державного майна Дмитра Сенніченка 27 січня.

Тоді у системі стався збій, не спрацював увесь ряд робочих місць, і голоси депутатів, зокрема з фракції «Батьківщина», не було враховано, пише «РУХ «ЧЕСНО»».

Наразі є два потенційні варіанти оновлення системи, наголошує віце-спікер Олександр Корнієнко.

Перший – подібний до системи, яка працює у парламентських комітетах, коли на монітор депутата виводяться усі необхідні рішення для розгляду та голосування.

Другий – аналог системи, яка встановлена у Кабінеті міністрів та Офісі президента, що дозволяє дистанційно працювати з документами, порядком денним, має більший функціонал і відповідно може бути дорожчою. 

Зараз два варіанти порівнюють та досліджують, який з них буде найбільш оптимальним для парламенту, зазначив він. Назву майбутніх систем віце-спікер називати відмовився, вартість також буде визначено після того, як буде обрано варіант і терміни виконання.

Стара система голосування ставить під загрозу ухвалення державницьких рішення, зазначив Корнієнко. Її заміну віце-спікер назвав «найвеличнішою реформою».

«Ми стоїмо на порозі нашої найвеличнішої реформи – це заміна системи «Рада-3», адже на минулому тижні побачили, що не можемо ухвалювати державницькі рішення, бо відрубаються цілі канали. Канал – це лінія проводів, яка з'єднує кілька робочих місць депутатів. Коли був зрив голосування по Сенниченку, там система показала – це записано на відео і ми це бачили в рамках розслідування, що ряд крісел буквально на працює. Технічні служби не можуть достеменно визначити природу цих відключень каналів. Це така непроста історія», - пояснює він.

Систему «Рада-3» встановили 2002 року, монтажні роботи тривали два місяці, під час канікул депутатів.

Питання її заміни порушувалося ще 2011 року, один із розробників системи «Рада-3», директор Інституту проблем математичних машин і систем НАНУ Анатолій Морозов попереджав, що кількість збоїв чимдалі зростатиме, і, зрештою, за два роки система може просто «розсипатися».

Та встановлення нової системи потребує не лише грошей, а й тривалої відсутності депутатів у сесійній залі – для встановлення доведеться повністю демонтувати депутатські ряди. Потенційні підрядники кажуть, що на виконання робіт може знадобитися щонайменше 40 днів.

Оскільки будівля Верховної Ради є пам'яткою архітектури, роботи повинні проводитися під наглядом архітекторів та реставраторів, щоб уникнути пошкоджень будівлі.