UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раді підготували законопроект про посилення заходів безпеки у парламенті

Передбачається зміна правил перевірки депутатів, зокрема під час проходження через металошукач.

У Верховній Раді підготували законопроект про зміни до Регламенту, що передбачає посилення заходів безпеки в парламенті та зміну правил перевірки депутатів, повідомив "Укрінформу" перший заступник голови Комітету з питань регламенту та організації роботи парламенту Володимир Арешонков.

"Єдиний механізм уникнення випадків, коли народні депутати проходять зі зброєю в зал засідань парламенту, - це внесення змін до Регламенту", - сказав Арешонков.

За його словами, сьогодні вранці це питання обговорювалося з головою Ради Андрієм Парубієм. Раніше Парубій говорив про те, що Апарат ВР вже підготував відповідний законопроект, зазначив заступник голови комітету.

Арешонков не виключає, що розгляд нового законопроекту в Раді можливий до літа. За його словами, передбачається зміна правил перевірки депутатів, зокрема під час проходження через металошукач.

"Ми хочемо змінити правила перевірки народних депутатів, які входять. Якщо під час проходження через металодетектор будуть виявлені металеві предмети, народний депутат буде їх відразу ж здавати. Тобто у нас є можливість покласти їх у спеціальні шафи у вигляді сейфів і, відповідно, всередину парламенту вже заходити без предметів, які можуть бути вибухонебезпечними або зброї", - пояснив Арешонков.

Він також вказав на необхідність посилити охорону, а також страхування балконів у залі засідань.

"Ми багато дискутували і зараз підходимо до того, щоб технічні і службові приміщення в Раді теж були всі під охороною. Адже, наприклад, масивна люстра в залі засідань ВР у разі можливих диверсій при падінні зі стелі може накрити дві третини залу. Цікаве також питання щодо балконів... Бувають випадки, коли під час зйомки в операторів можуть впасти важкі камери, внаслідок чого депутат може отримати травму, навіть смертельну. Тобто певний захист ми також повинні ввести й на цьому рівні", - пояснив Арешонков.

За його словами, у Раді також розглядають можливість створення в кулуарах спеціальних зон для спілкування депутатів і представників ЗМІ, які ні в якому разі не стануть "огородженими резерваціями".

У четвер, 15 березня, генеральний прокурор Юрій Луценко подав у Верховну Раду подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Надії Савченко. Цього ж дня депутат ходила на допит у СБУ у "справі Рубана". Пізніше вона прийшла у Верховну Раду.

Як заявила представник президента в парламенті Ірина Луценко, Савченко вивели з Ради через загрозу з її боку. Як повідомили ЗМІ, Савченко занесла в зал три гранати та пістолет.

На численні прохання журналістів показати вміст сумки Савченко послалася на закон про статус народного депутата. Коли депутати запитали про те, чи виводили її примусово із сесійної зали, вона відповіла, що прийшла в Раду тільки для того, щоб "відмітитися на роботі".

"Закінчилася практично робоча сесія, я прийшла, розписалася, щоб отримати зарплату, тому що нардеп позбавляється зарплати, якщо відсутній, зайшла в зал, відпрацювала, вийшла із зали", - розповіла Савченко.