UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раді можуть виникнути дві опозиції Зеленському – КВУ

Проєвропейським і проросійським силам однаково не подобається політика "Слуги народу" і Зеленського.

Після дострокових виборів до Верховної Ради України у ній може виникнути відразу дві різні опозиції до діючої влади – прокремлівська та проєвропейська, заявив директор Комітету виборців України Олексій Кошель під час прес-конференції за підсумками виборів, передають "Факти".

"Очевидно, буде два опозиційних центру – це проросійська та проєвропейська опозиція. Перша – це "Опозиційна платформа – За життя", друга – це "Європейська солідарність", плюс, можливо, "Голос", плюс, можливо, – як ситуативний союзник – "Батьківщина", – припустив він.

Це пов'язано з тим, що проєвропейським та проросійським силам однаково не подобається політика "Слуги народу" та Зеленського. Однак, оскільки уявити собі об'єднання цих двох протилежних одна одній політичних сил можна уявити собі лише у страшному кошмарі, вони створять свої варіанти опозиції.

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.

За підсумками обробки ЦВК понад 99% протоколів у "Слуги народу" 43,18%, в "Опозиційної платформи – За життя" - 13,02%, в "Європейської Солідарності" - 8,11%. "Батьківщина" отримала 8,18%, "Голос" - 5,83% голосів виборців.

За попередньою інформацією, фракція "Слуги народу" складатиметься з 254 осіб (124 списочники і 130 мажоритарників). "Опозиційна платформа – За життя" проводить до Ради 43 депутати (37 списочників і шість мажоритарників), "Батьківщина" - 26 (24 списочники і два мажоритарники), "Європейська Солідарність" - 25 депутатів (23 списочники і два мажоритарники). "Голос" може отримати 20 депутатських мандатів (17 за списком і три по мажоритарці). Також у Раді дев'ятого скликання буде ще 56 мажоритарників, 46 з яких брали участь у виборах як самовисуванці.

Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована рекордно низька явка: за даними ЦВК, на дільниці прийшли менше 50% виборців.

Слідкуйте за перебігом голосування разом із DT.UA – "Дострокові парламентські вибори: як голосують українці".