У Верховній Раді зареєстрували законопроект №4611 “Про внесення змін до Закону України "Про політичні партії в Україні" щодо строків подання політичними партіями звітів про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру”. Ініціаторами законопроекту стали народні депутати від “Слуги народу”.
На сайті Верховної Ради текст документу поки відсутній. Однак, заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук повідомила у Facebook, що документ пропонує скасувати відтермінування надання фінзвітів політичних партій.
Зазначимо, що у квітні минулого року в Україні набув чинності закон, який дозволив партіям надавати щоквартальні звіти не пізніше ніж на 40 день після закінчення карантину.
“Проблема в тому, що карантин триває досі, а звітів від більшості партій немає ні за перший, ні за другий, ні за третій квартал 2020 року. Станом на кінець листопада, за перший квартал 2020 року свої звіти подали 243 партії, тоді як за другий квартал – 187, а за третій – усього 82. При цьому серед парламентських партій тільки 1 подала звіт за другий квартал минулого року і жодна – за третій. Тому законопроєкт пропонує скасувати відтермінування”, - написала Кравчук.
За її словами, ухвалення пропонованого законопроекту дозволить НАЗК відновити ефективний контроль за тим, чи:
- дотримуються партії встановлених законом обмежень щодо їхнього фінансування;
- використання коштів є законним та цільовим;
- своєчасно подаються звіти партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру;
- звіти є повними, достовірними і належно оформленими.
Долучилася до підписання ініційованого Олександром Корнієнком і колегами законопроєкту 4️⃣6️⃣1️⃣1️⃣ "Про внесення змін...
Опубліковано Yevheniya Kravchuk Вівторок, 19 січня 2021 р.
Раніше у НАЗК повідомили про те, що отримали від “Батьківщини” звіт за І квартал, від “Голосу” — за І та ІІ квартали, від ОПЗЖ — за І квартал, від “Європейської Солідарності” — за І квартал, від “Слуга Народу” — І та ІІ квартал. Водночас “Слуга народу” надала свої звіти 31 грудня 2020 року.
За результатами перевірки, НАЗК припинило державне фінансування двох партій через виявлені у документах порушення. Одна з політсил виправила порушення, тому їй фінансування відновили.