UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раді фактично не приймаються закони від опозиції - КВУ

При підрахунку враховувалися тільки діючі закони авторства народних депутатів

У Верховній Раді IX скликання практично не приймаються законопроекти, над якими працювали представники опозиційних фракцій. Про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель на сторінці КВУ в Facebook.

«У Верховній Раді IX скликання фактично ігноруються законопроекти, розроблені опозицією. Як показує практика, прийняття законопроектів, серед авторів яких немає депутатів «Слуги народу», є рідкістю. Окремі опозиційні політики дійсно можуть бути серед авторів прийнятого закону, однак для цього їм потрібно приєднатися до ініціатив монобольшінства. При цьому підтримуються переважно не принципові документи, тоді як ключові законопроекти опозиції ігноруються», - йдеться в повідомленні.

Так, КВУ проаналізував показники законодавчої роботи фракцій і груп Ради за час роботи останньої парламентської сесії (лютий-липень). Згідно з аналізом, всього за останні півроку було прийнято 65 діючих законів авторства народних депутатів.

Авторами абсолютної більшості законів (95%) стали народні депутати фракції «Слуга народу»: з 65 прийнятих законодавчих актів підписи депутатів монобільшості присутні в 62 документах. Таким чином, за останні півроку було прийнято лише 3 закони, серед авторів яких не було депутатів «Слуги народу».

На другому місці за кількістю прийнятих законів - група «Довіра» та ВО «Батьківщина». Депутати зазначених політичних сил приєдналися до розробки 20 прийнятих законів. Наприклад, депутати ВО «Батьківщина» були серед авторів законів про підвищення розмірів допомоги для дітей з важкими хворобами (№2024), забезпечення рівних можливостей матері і батька по догляду за дитиною (№3695), соціального захисту медичних працівників, які постраждали від коронавірусної хвороби (№5415).

Народні депутати «Опозиційного платформи - За життя» присутні серед авторів 16 прийнятих законів. Зокрема, це закони щодо основних принципів молодіжної політики (№3718), здійснення габаритно-вагового контролю (№3742), надання населенню культурних послуг (№4318), переліку документів, що підтверджують громадянство (№4355).

Депутати фракції «Голос» ініціювали 13 діючих законів (зокрема, зміни до закону «Про вищу освіту» щодо процедури обрання керівника установи вищої освіти - №4489-1 і щодо соціального захисту громадян у разі настання тимчасової непрацездатності - №5187).

Депутати групи «За майбутнє» ініціювали 11 прийнятих законів.

Менше підтриманих законів у фракції «Європейська солідарність». Так, за даними КВУ, за півроку роботи Верховною Радою було підтримано лише 5 законів, серед авторів яких депутати політсили.

При підрахунку враховувалися тільки діючі закони авторства народних депутатів. Парламентарії різних фракцій і груп могли бути серед авторів одних і тих самих законів.

Читайте також: КВУ назвав імена депутатів, які за місяць не проголосували жодного разу

Раніше повідомлялося, що станом на 14 червня фінансові звіти за перший квартал 2021 року подали тільки 57 політичних партій з 365, повідомили в "Комітеті виборців України". Зокрема, 85% політсил за останній рік фактично припинили звітувати перед Нацагентством з питань запобігання корупції.

Наприклад, "Слуга народу" досі не оприлюднювали звіт про фінансування так званого "всеукраїнського опитування", яке з ініціативи президента провели в день місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. Зокрема, в минулому році представники СН заявили про те, що витрати на опитування покажуть в фінзвіті партії. Однак в травні 2021 року відповідну інформацію "Слуга народу" не надала.