UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Радбезі ООН засудили дії Росії та закликали сприяти неупередженому розслідуванню трагедії в Кременчуці

Постійні члени Радбезу закликали РФ негайно припинити воєнну агресію проти України.

Через ракетний удар Росії по кременчуцькому торговельному центру, була терміново скликана Рада безпеки ООН. Постійні члени Радбезу, а саме Албанія, Франція, Ірландія, Норвегія, Велика Британія, США та Україна виступили з спільною заявою за результатами засідання. Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця опублікував її на своїй сторінці в Facebook.

Члени Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй вкотре підтверджують повну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Вони також засуджують посилення російських ракетних ударів по цивільній інфраструктурі та порушення міжнародного гуманітарного права.

"Ми рішуче засуджуємо всі порушення міжнародного гуманітарного права та знову закликаємо сторони у збройному конфлікті суворо дотримуватися Женевської конвенції 1949 року та Додаткового протоколу I до неї 1977 року" - йдеться у заяві.

Читайте також: Пряме порушення Женевської конвенції - Росія не має права мобілізувати громадян на окупованих територіях

У зв'язку з цим члени Радбезу вважають за необхідне провести об'єктивне, професійне та незалежне розслідування, з метою виявлення винних у трагедії в Кременчуці та притягнення їх до відповідальності. 

"У цьому зв'язку ми повністю підтримуємо тривале розслідування МУС, Офісу Генерального прокурора України та інші міжнародні розслідування. Ми закликаємо всі держави до повної співпраці, аби забезпечити притягнення до відповідальності винних" - йдеться у заяві.

Також в Раді Безпеки ООН висловлюють щирі співчуття жертвам і родинам загиблих під час ракетного удару по ТЦ,  та закликають Російську Федерацію негайно припинити бойові дії проти України.

Нагадаємо, 27 червня, росіяни завдали ракетного удару по торговельному центрі в Кременчуці. В результаті трагедії загинуло щонайменше 18 осіб, ще 21 вважається зниклими безвісти.