UA / RU
Підтримати ZN.ua

У профільного комітету є питання практично до всіх 73 сторінок законопроєкту про мобілізацію – Костенко

Що далі робити із законопроєктом комітет планує вирішити вже до кінця цього тижня.

У комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки є зауваження практично до всіх 73 сторінок законопроєкту про мобілізацію, заявив секретар цього комітету Роман Костенко. При цьому він додав, що жодних цифр щодо мобілізації та залучення особового складу депутат назвати не може, комітетське засідання 4 січня було закритим.

«Законопроєкт на 73 сторінки. І наше головне завдання, оскільки дуже багато запитань до багатьох норм, які там є, практично на кожній сторінці, зрозуміти, як це бачать «основні замовники», – заявив Костенко в ефірі телемарафону.

Читайте також: Воєнний стан: як отримати бронь від мобілізації у 2024 році

За його словами, профільний комітет вирішуватиме, як саме можна доопрацювати законопроєкт. Депутати можуть повернути його назад до уряду або ж проголосувати в Раді та напрацювати поправки між першим та другим читанням.

«Саме рішення комітету, яке ми будемо рекомендувати після його вивчення, може бути до кінця тижня», – повідомив народний депутат.

Костенко також розповів, що на засідання комітету, 4 січня, були присутні очільник Міноборони Рустем Умєров, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та начальник Генштабу Сергій Шаптала. Вони озвучили своє бачення щодо виконання законопроєкту та найбільш чутливих норм.

Читайте також: Альтернативний законопроєкт про мобілізацію вже на ознайомленні у депутатів. До комітету він потрапив у кінці грудня

Нагадаємо, 25 грудня у ВР було зареєстровано новий законопроєкт про мобілізацію. ZN.UA виокремило основні зміни, які там пропонуються. Цей документ вже зіштовхнувся зі шквалом критики від політиків та представників громадськості. Приміром, омбудсман  Дмитро Лубінець заявив, що він суперечить нормам Конституції в місцях, де йдеться про посилення покарання для ухилянтів. Та згодом він запевнив, що офіс омбудсмена та Міноборони знайшли компроміс в цьому питанні.

Своєю чергою Валерій Залужний та Рустем Умєров під час засідання комітету щодо розгляду законопроєкту наголосили, що посилення мобілізації — це об’єктивна складова війни. Не буде посилення — не буде кому буде боронити державу. Водночас вони зазначили, що готові доопрацьовувати законопроєкт та вносити зміни, в тому числі прибирати антиконституційні положення.