UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Празі відбувається перше засідання українсько-чеського форуму

Головні питання – співпраця та спільна протидія гібридним загрозам, а також вивчення чеського досвіду в питаннях реформування та євроінтеграції.

У Празі відбувається перше засідання українсько-чеського форуму за участі міністрів МЗС України та Чехії Вадима Пристайка та Томаша Петршичека. Про це очільник українського відомства написав на своїй сторінці в Twitter.

"З міністром Томашем Петршичеком відкрили 1 засідання українсько-чеського форуму. На порядку денному – співпраця у протидії гібридним загрозам, чеський досвід реформ та євроінтеграції. Нас об'єднує більше, ніж здається. Чудова платформа для дискусій та майбутніх спільних проектів", - йдеться в повідомленні.

Пристайко наголосив, що на переговорах із Петршичеком він отримав тверді запевнення в підтримці Чехією суверенітету та цілісності України. Він також подякував колезі за готовність Чехії прийняти на лікування українських військових.

Петршичек написав на своїй сторінці у Twitter, що Чехія ніколи не визнавала і не визнаватиме анексії Криму.

"Сьогодні я вітав міністра закордонних справ України Вадима Пристайка в Чернінському палаці. Сподіваюся зустрітися на засіданні Вишеградської четвірки та Східного партнерства на початку квітня. Чехія ніколи не визнавала і не визнаватиме анексії Криму. Також ми підтримуємо необхідні реформи в Україні", - написав він.

Відомо, що перед цим Пристайко провів зустріч з прем'єр-міністром Чехії Андреєм Бабішем, де політики обговорили досягнення домовленостей, які були укладені в листопаді минулого року.

"Обговорили реалізацію домовленостей із Володимиром Зеленським, досягнутих під час візиту в Україну в листопаді 2019, і "перезавантаження" двостороннього політичного діалогу. Маємо чітку підтримку і перспективи співпраці у багатьох сферах", - зазначив Пристайко.

Зазначимо, що у вівторок Вадим Пристайко перебуває з візитом у Чехії. Українсько-чеський форум – дискусійний майданчик провідних українських і чеських експертів, метою якого є напрацювання рекомендацій урядам та підготовка спільних проектів з метою повнішої реалізації потенціалу двосторонніх відносин у різних сферах.