Питання надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом може бути включене до порядку денного Європейського Парламенту, заявив заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв в коментарі "Українським новинам" у понеділок, 31 жовтня.
"Відсутність на нинішньому етапі цього на порядку денному Європарламенту зовсім не означає, що він не буде розглянутий на сесії 21-24 листопада", – підкреслив заступник голови АП.
Він також назвав порядок денним "живим документом", припустивши, що в ній можуть з'явитися додаткові пункти.
"Порядок деннйи – це живий документ. Остаточного вигляду він набуває за лічені дні до пленарної сесії, коли до нього додаються питання, по яким були досягнуті політичні домовленості в останній момент", – пояснив Єлісєєв, у черговий раз нагадавши, що Україна виконала всі необхідні умови для безвізового режиму і що це визнало, в тому числі, керівництво Євросоюзу.
Заступник голови президентської адміністрації заявив, що він не бачить підстав сумніватися в наявності політичної волі ЄС надати Україні безвізовий режим, нагадавши, що готовність прийняти відповідне рішення була підтверджена в ході недавніх телефонних розмов президента Петра Порошенка з керівництвом Євросоюзу.
Нагадаємо, питання безвізового режиму для України не включено до порядку денного сесії Європарламенту 21-24 листопада.
Раніше повідомлялося, що Європейський союз відклав розгляд питання лібералізації візового режиму для України у зв'язку з внутрішньою дискусією в ЄС з приводу повноважень реагування на міграційний криза.
Разом з тим президент України Петро Порошенко заявив, що Євросоюз повинен завершити всі внутрішні процедури для надання Україні безвізового режиму до 24 листопада. Дану інформацію підтвердила євродепутат, доповідач по Україні Марія Габріель, яка вказала, що Європарламент повинен розглянути питання скасування віз для України до саміту Україна-ЄС, запланованого на цей день.
26 вересня, профільний комітет Європарламенту підтримав надання Україні безвізового режиму. Після успішного голосування по доповіді та мандату, Європарламент повинен буде затвердити склад переговорної команди, яка буде вести переговори з Єврокомісією та Європейським Радою.