UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Порошенка сподіваються отримати від США оборонну зброю

При цьому протиповітряну оборону Україна здатна забезпечити сама, тому зенітно-ракетних комплексів від США не очікують.

В адміністрації президента України сподіваються на те, що Обама не буде ветувати рішення парламенту США про надання військово-технічної допомоги Україні і Київ отримає зброю для забезпечення захисту країни. Про це заявив заступник глави АП Андрій Таранов в інтерв'ю 5-му каналу.

"Обидві палати американського сенату підтвердили виділення Україні в новому фінансовому році допомоги у розмірі 300 млн. доларів США (допомога у сфері навчання і передача певних озброєнь). Україна найбільше очікує отримати від американського народу зброю, яке допоможе нам стримувати ворога, тобто стримувати і контролювати - це системи противобатареной боротьби, системи радіоелектронної боротьби. І якщо президент США не накладе вето на цей фінансовий документ, чинний з 1 жовтня, ми сподіваємося отримати протитанкові засоби", - сказав Таранов.

На даний момент 380 американських десантників проводять підготовку військовослужбовців Нацгвардії. Він зазначив, що ті заняття, які в даний час проводять американські інструктори з бійцями Нацгвардії, – це досвід проти диверсійної роботи, зокрема, в Афганістані, наголосивши, що одним із завдань Нацгвардії в даний час є забезпечення противодиверсионной боротьби. "Це те, що зараз відбувається в зоні АТО", - сказав він.

Таранов також висловив надію, що уряд США ухвалить рішення про підготовку військовослужбовців Збройних сил України.

Крім цього, заступник глави адміністрації заявив, що в даний час Україна в змозі забезпечити протиповітряну оборону як країни, так і сухопутних військ самостійно. Тому в АП не чекають від США переносних зенітно-ракетних комплексів.

26 березня Сенатом США одноголосно була прийнята резолюція (S. Res. 72) із закликом до президента США Барака Обами прискорити передачу оборонного летального озброєння Україні.

26 березня Сенатом США одноголосно була прийнята резолюція (S. Res. 72) із закликом до президента США Барака Обами прискорити передачу оборонного летального озброєння Україні.

15 травня комітет з питань збройних сил Сенату США ухвалив проект нового оборонного бюджету країни на 2016 фінансовий рік, який передбачає надання військової допомоги Україні на суму 300 млн доларів.

16 травня Палата Представників США схвалила законопроект про оборонний бюджет США на новий фінансовий рік, що передбачає фінансування поставок летального зброї Україні, проте Адміністрація президента США вже повідомила про намір накласти вето на цей законопроект, коли він потрапить на підпис главі держави.

19 червня Сполучених Штатів Америки переважною більшістю голосів дозволили надавати Україні летальна озброєння.