UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Польщі прийняли пропозицію України про консультації для зняття напруженості у відносинах

У Варшаві висловили готовність прийняти українську делегацію.

Канцелярія президента Польщі повідомила Адміністрацію президента України про готовність прийняти українську делегацію Консультативного комітету президентів двох країн. Таким чином, польська сторона прийняла пропозицію президента України, озвучену ним 8 листопада, повідомляє "Польське радіо".

Голова Канцелярії президента Польщі та співголова Консультативної комітету Кшиштоф Щерський позитивно відгукнувся про проведення засідання комітету для обговорення актуального стану відносин між країнами.

"Це буде наступна після візитів віце-прем'єра Петра Глинського і міністра закордонних справ Вітольда Ващиковського можливість для обговорення з українською стороною найважливіших питань польсько-українських відносин", - зазначив Щерський.

За його словами, президент Польщі Анджей Дуда розраховує на "особисті кроки президента Петра Порошенка в контексті актуального стану двосторонніх відносин".

Нагадаємо, 7 листопада президент Польщі Анджей Дуда закликав українського президента Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана не призначати на високі посади осіб з антипольськими поглядами. Дуда зазначив, що "те, що є такі люди, - а все ж, ми знаємо, що такі існують - це дуже недобрий знак з української сторони по відношенню до нас".

Раніше міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив про те, що Польща може заборонити в'їзд українцям, які дотримуються антипольських поглядів в історичних питаннях. Він наголосив на тому, що якщо Україна не змінить своєї поведінки у важливих для Польщі питаннях, то це призведе до конкретних наслідків. Ващиковський підкреслив, що за таких обставин він замислиться, чи "рекомендувати президенту Анджею Дуді поїздку до України на даний момент".

Детальніше про польсько-український конфлікт читайте у статті Сергія Махуна "Володимир В'ятрович: "Деяким польським політикам притаманна впевненість у тому, що Україна здатна торгувати історією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".