UA / RU
Підтримати ZN.ua

У підписаних Путіним указах немає фрази про те, що "ДНР/ЛНР" визнаються у нинішніх межах

Отже, залишено люфт для претензії "ДНР/ЛНР" на всю територію Донецької та Луганської областей. Тим більше, що ДНР у 2019 році прийняла відповідний закон про кордон.

Президент Росії Володимир Путін офіційно визнав "суверенітет" ним же створених та керованих терористичних воєнізованих угруповань "ДНР" та "ЛНР". Формулювання підписаного тексту мають ризики, які можуть бути використані Кремлем для розв'язання "виправданого" масштабного наступу на територію України. Відповідні накази опублікував Кремль.

kremlin.ru

kremlin.ru

Насамперед у підписаних договорах відсутнє визначення меж обох "республік". Хоча ще до підписання прозвучала офіційна заява заступника голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Андрія Клімова про те, що так звані "ДНР" і "ЛНР" будуть визнані в рамках поточних кордонів.

"Йдеться, зрозуміло, про ті території, які знаходяться у встановлених сьогодні кордонах. Решта перебуває за рамками тих конкретних юридичних дій, які ми спостерігали щойно і які проходитимуть завтра", — сказав Клімов.

Коментар ZN.UA

Однак, у підписаних Путіним указах немає фрази про те, що "ДНР/ЛНР" визнаються в нинішніх межах. Отже, залишено люфт для претензії "ДНР/ЛНР" на всю територію областей. Про що вони неодноразово публічно заявляли. Тим більше що до підписання цей момент обговорювався і був озвучений міністром МВС Колокольцевим. Таку саму думку висловив перший заступник голови комітету Держдуми з міжнародних справ В'ячеслав Ніконов. Проголошуючи "ДНР", її творці спочатку претендували на всю Донецьку область. Після 7 квітня ("декларація про суверенітет") точилися бої та карта неодноразово змінювалася. "Конституцію "ДНР" було прийнято лише у березні 2015 року на основі "декларації про суверенітет".

Більш того, дуже цікава інформація у Вікіпедії:

Донецька Народна Республіка (скор. "ДНР") — частково визнане державне утворення у Східній Європі. Поряд із "ЛНР" є однією з частково визнаних політ на території Донбасу. Донецьку Народну Республіку було проголошено в межах території Донецької області України 7 квітня 2014 року, під час масових протестів проти нового керівництва країни, що прийшов до влади в результаті Євромайдану. 12 травня, після референдуму про самовизначення, що відбувся днем раніше, і на підставі декларації про суверенітет від 7 квітня, було проголошено незалежність "ДНР". Відповідно до статті 2 Конституції України, на всю територію, на яку претендує ДНР, поширюється державний суверенітет України. Внаслідок бойових дій 2014—2015 років під контролем "ДНР" залишаються центральні та південні райони Донецької області, близько третини спочатку заявленої території.

Коментар ZN.UA

В листопаді 2019 року "Депутати Народної ради самопроголошеної Донецької народної республіки ("ДНР") ухвалили закон "Про державний кордон ДНР", згідно з яким кордони "ДНР" закріплюються в межах усієї Донецького області України. В останньому пункті указів про співпрацю Росії та псевдоутворень йдеться про виконання Збройними силами РФ на територіях "ЛНР/ДНР" загадкових функцій підтримки миру. До чого Росія приступила негайно. Міноборони вже одержало наказ забезпечити здійснення Збройними силами РФ функцій щодо підтримки миру на території "ДНР" та "ЛНР". Тобто ввести туди російську армію.

Читайте також: Німеччина залишається незмінно на боці України в межах її міжнародно визнаних кордонів — МЗС ФРН

Нагадаємо, що Президент Росії Володимир Путін у Кремлі підписав з ватажками створених і контрольованих Кремлем озброєних угруповань "ДНР" та "ЛНР" угоди про дружбу та взаємодопомогу.

Визнання Росією так званих "ЛНР" та "ДНР" означає свідомий вихід із Мінських домовленостей і завдасть серйозного удару політико-дипломатичному врегулюванню: таку думку висловили одразу кілька політичних діячів, зокрема канцлер Німеччини Олаф Шольц та держсекретар США Ентоні Блінкен.

Всупереч широко поширеній в Україні думці про те, що визнання Москвою «ЛНР» і «ДНР» «незалежними республіками» означає вихід Росії з мінських домовленостей і кінець «Мінська», на жаль, не можна повністю виключати те, що Кремль продовжить тиснути на Україну та її західних партнерів, щоб змусити Київ виконати вимоги «Мінська» щодо російської інтерпретації. Адже всі останні роки Росія заявляла, що не лише не є стороною конфлікту, а й не має жодного зобов'язання щодо мінських домовленостей. Москва наполегливо переконувала весь світ, що «Мінськ» мають виконувати виключно Україна та «ЛНР»/«ДНР», намагаючись посадити Київ за один стіл переговорів із «представниками» ОРДЛО. Ще сьогодні С.Лавров нагадував, що головний шлях до деескалації – це повне виконання т.зв. «Комплексу заходів...», тобто «Мінська-2». Тому цілком очікується, що Росія й надалі намагатиметься зруйнувати Україну, примушуючи її тим чи іншим способом, включаючи військовий, до виконання мінських домовленостей у російській інтерпретації.
Детальніше про виконання Мінських домовленостей читайте у статті Тетяни Силиної «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».