UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ПАРЄ назвали мету утримання Росією Савченко під вартою

Утримаючи Савченко Росія намагається досягти "політичні, в тому числі зовнішньополітичні цілі".

Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію про неприпустимість зловживання такою мірою запобіжного заходу, як утримання під вартою, повідомляє "Європейська правда".

Серед країн, які зловживають такою мірою запобіжного заходу, названі Росія, Грузія, Туреччина та Азербайджан.

Як приклад зловживання в ПАРЄ привели справу народного депутата і української льотчиці Надії Савченко.

Згідно резолюції, утримуючи Савченко, Росія "переслідує політичні, в тому числі зовнішньополітичні цілі".

Крім цього, утримання під вартою використовується окремими країнами як спосіб дискредитації або нейтралізації політичних конкурентів; здійснення тиску на ув'язнених з метою змусити їх продати свій бізнес; залякування громадянського суспільства і зменшення критики.

Крім того, у ПАРЄ висловили стурбованість надмірною присутністю іноземних громадян серед утримуваних під вартою.

"Це викликає стурбованість тим, що правові підстави утримання під вартою застосовують дискримінаційним чином", - говориться в резолюції.

Читайте також: Опубліковано відео затримання Надії Савченко бойовиками "ЛНР"

15 вересня поновилися слухання по справі Савченко. При цьому суд вирішив залишити її під вартою не уточнивши термін. За словами адвоката, остаточний вирок Савченко можуть винести в наступному місяці.

При цьому, як повідомили в Мін'юсті РФ, Росія готова розглянути передачу Савченко Києву після її засудження і визнання рішення російського суду в Україні. Також Україна повинні представити "гарантії покарання засудженої на батьківщині.

Савченко була викрадена у зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року і вивезена на територію РФ, де вона звинувачується у вбивстві двох російських журналістів у Донбасі, незважаючи на негативну реакцію міжнародної громадськості, де відзначають політичне підґрунтя справи.