Українська льотчиця Надія Савченко, яка перебуває під арештом у Росії, не буде звільнена до початку 26 січня у Страсбурзі сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. Такий висновок зробив доповідач Асамблеї з Росії Андреас Гросс, який провів 23 січня переговори в Москві з головою Державної Думи Росії Сергієм Наришкіним.
"Після розмови з паном Наришкіним мені стало зрозуміло, що на звільнення Надії Савченко немає шансів, поки розслідування не встановить, винна вона чи ні", - розповів Гросс російської редакції Голосу Америки.
Він розповів, що "Наришкін дійсно думає, що є ознаки того, що вона брала участь у вбивстві двох журналістів, і тому вона не може бути звільнена до того, як розслідування прийде до ясних результатів".
"З цього я роблю висновок, що звільнення пані Савченко до сесії ПАРЄ в січні неможливо. Наша розмова була конструктивною, але у мене немає оптимізму щодо того, що Росії на майбутній сесії повернуть її повноваження в Асамблеї. Пан Наришкін заявив мені, що ті, хто проголосував у квітні 2014 року за позбавлення делегації Росії частини повноважень, повинні враховувати те, що Росія може вважати для себе непродуктивним членство у Раді Європи за такої дискримінації", - додав він.
Раніше президент ПАРЄ Анн Брассер звернулася до спікера Держдуми Сергію Наришкіну з проханням допомогти якнайшвидшому звільненню Савченко.
Надія Савченко, яка потрапила в полон до проросійським сепаратистам на сході України в червні 2014 року і пізніше опинилася на території Росії, була оголошена російськими слідчими співучасницею вбивства російських журналістів. Багато експертів і адвокати Надії Савченко вважають, що звинувачення сфабриковано, а сама військовослужбовець армії України була доставлена в Росію незаконно.
В результаті виборів у Верховну Раду України Надія Савченко в листопаді 2014 року стала депутатом парламенту від фракції "Батьківщина" і була включена в делегацію України в ПАРЄ.