У партії Християнсько-Демократичний Союз, очолювану канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, розробляють документ, який у майбутньому, як кажуть його автори, може стати стратегією щодо України.
Про це у своїй статті для DT.UA пише директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук.
Як стверджує автор, головна ідея цього документу, який наразі перебуває у статусі "non-paper", полягає в тому, що після підписання і ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Німеччина має розділити політичну й економічну відповідальність за Україну.
"Тобто, має бути не тільки моніторинг, а й пресинг з приводу реформ і більша фінансова допомога за більш жорстких умов. Провал України в реформах має тлумачитись як провал Євросоюзу", - пише Гетьманчук.
Поки що однозначного схвалення такий підхід не має. Навіть у Християнсько-Демократичному Союзі, де Україну більше схильні розглядати через призму саме України, а не за принципом "спочатку Росія", багато депутатів вважають, що Київ поки не виправдовує і тієї допомоги, яку йому надають, зазначає автор статті.
Відчувається брак інформації з приводу того, що відбувається в Україні навіть серед тих політиків, які цікавляться і бувають у Києві, пише Гетьманчук.
Детальніше про стратегію Німеччини у вирішенні української кризи читайте у статті Альони Гетьманчук Берлін сказав: "на вибори!" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".