UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ПА НАТО підтримали українську правку про засудження будівництва Кримського моста

Українська делегація домоглася включення до проекту резолюції сесії ПА НАТО низки правок про Крим, Донбас, Чорне й Азовське моря.

До проекту резолюції 64-ї сесії Парламентської Асамблеї НАТО, що проходить у Галіфаксі, включили низку правок, запропонованих українською делегацією. Зокрема, делегати одноголосно підтримали українську версію параграфа про засудження будівництва росіянами Кримського мосту.

"На Комітеті з питань оборони і безпеки ПА НАТО Андрій Левус та Юрій Береза представили і захистили внесену нашою делегацією поправку до резолюціъ "Посилення сил стримування НАТО на Сході" щодо забезпеченню стійкості і готовності посилення подальшої присутності НАТОу країнах Балтії, Польщі та Чорному морі", - повідомила голова української делегації Ірина Фриз на своїй сторінці в Facebook увечері в неділю, 18 листопада.

У тексті резолюції йдеться від необхідність "виділити необхідні ресурси для ослаблення російських систем А2/AD, які розташовані в Калінінграді та Чорноморському регіоні в Криму, за допомогою таких засобів як придбання передових винищувальних реактивних літаків, систем перешкод і ракетних систем високої точності".

Українська правка про ситуацію в акваторії Азовського моря була підтримана одноголосно.

"Засуджуючи незаконне будівництво керченського мосту Росією, а також політику Росії щодо виборчого відмови у доступі і безпідставної затримки українських і міжнародних суден в Азовському морі, сильно стурбовані новими загрозами безпеки, економіки та екології в регіоні", - йдеться в параграфі, запропонованому українською стороною.

Член української делегації в ПА НАТО, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, у свою чергу, повідомила, що українська та грузинська делегації спільними зусиллями домоглися включення до проекту резолюції правок, що фіксують статус ОРДЛО, Абхазії і Південної Осетії як територій, окупованих Російською Федерацією.

Крім того, українські депутати запропонували поправки, що стосуються російської гібридної агресії проти України, а також загроз енергетичній безпеці Європи, що виходять від Кремля.

"Ми запропонували поправки до доповіді й резолюцію Асамблеї і щодо ситуації в окупованому Криму, і на Сході України, і про запобігання легалізації Росією своїх бойовиків, мілітаризації Чорноморського і Азовського басейнів. Важливі поправки до доповіді по "Північному потоку-2" і загрозливих наслідків цього проекту для енергетичної безпеки Європи", - написала Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

Українські делегати закликали своїх колег з інших держав підтримати посилення санкцій проти РФ, зокрема, за проведення псевдовиборів в ОРДЛО.

"Особливо гостро піднімали питання енергетичних санкцій проти РФ - адже саме вони дали б самий швидкий і ефективний результат, болючий для російської економіки", - зазначила віце-спікер Верховної Ради.

Нагадаємо, 15 травня, в анексованому Криму відбулося офіційне відкриття автомобільної частини моста через Керченську протоку, на яке прибув президент РФ Володимир Путін. Міст протяжністю 19 кілометрів з'єднує окупований український півострів і Краснодарський край. Вартість його будівництва склала 6,9 мільярда рублів.

США та Євросоюз засудили будівництво Кримського мосту, назвавши його порушенням державного суверенітету України. Протест висловили Міністерство закордонних справ України і президент Петро Порошенко, які нагадали про судові позови проти РФ у зв'язку з незаконним будівництвом в акваторії Азовського моря.

Докладніше читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Азовське озеро". Керченський міст закриває українське Приазов'я" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".