UA / RU
Підтримати ZN.ua

У п'ятницю мери вийдуть з "ПРОПОЗИЦІЄЮ" і презентують нову партію

У складі організаторів проекту мери Борис Філатов (Дніпро), Олександр Сєнкевич (Миколаїв), Олексій Каспрук (Чернівці) та Сергій Сухомлин (Житомир)

В п'ятницю буде офіційна презентація партії, оголошення програми дій і запрошення всіх колег до переговорів, а на третє липня призначено з'їзд. Про це розповідає джерело ZN.UA.

"Є підтвердження, що навіть ті мери, які вже є членами інших партійних проектів, будуть присутні на з'їзді в якості почесних гостів, і в знак солідарності підпишуть декларацію про чесні вибори та спільні дії у випадку політичних переслідувань і свавілля правоохоронних органів".

Мери поводяться досить стримано, не коментуючи майбутню подію, пояснюючи свою позицію тим, що на них йде постійний політичний тиск, в тому числі з діями силових структур.

Йдеться про загальнонаціональний проект, який буде відстоювати інтереси місцевого самоврядування.

"Офіційно буде запропоновано вступати всім, хто за ідею, і будемо запрошувати на з'їзд всіх, - уточнює джерело. - У партії буде крило ОТГ. Представники дрібних громад дуже насторожено сприймали ідею, але коли їм сказали, що вони можуть створювати свою рівноправну фракцію, то дуже запалилися".

Кличко не бере участь у створенні проекту, однак теж буде запрошений на презентацію партії мерів.

Для реалізації проекту використана партія "Нова Європейська Україна", яка перереєстрована в Дніпрі і перейменована в "ПРОПОЗИЦІЮ".

Читайте також: "Роснефть" заробляє на допомозі в обході американський санкцій

Нагадаємо, в останньому інтерв'ю президент України Володимир Зеленський зазначив, що мери міст не можуть бути проти глави держави, оскільки це є проявом сепаратизму.

"Не можуть мери бути проти президента, проти вертикалі влади. Це - проти держави. Це - чистий сепаратизм, який вони прикривають децентралізацією", - заявив Зеленський.

ZN.ua написало не один текст про те, в яке протистояння між мерами та центральною владою вилилася боротьба з коронавірусом. Просідання губернаторської вертикалі, неузгодженість дій уряду та парламенту з місцевим самоврядуванням призвели до ситуації, коли мери міст у всіх сенсах прийняли на себе основний удар епідемії і апріорі йдуть на два кроки попереду центру.

На тлі децентралізації, що розгортається, яка і так фінансово посилила місцеве самоврядування, центр намацує важелі, з допомогою яких можна збалансувати рівні влади. Незавершеність реформи на регіональному рівні, що не дозволяє чітко розділити повноваження і компетенції самоврядування та державної влади. Докладніше - у статті Інни Ведерниковой "Партія мерів. Ответка центру" на ZN.UA.