UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Олександра Януковича опублікували рішення суду про непричетність до розстрілів на Майдані

Суд вказав, що обвинувачення, висловлене радником Геращенко, є "припущенням" без фактів.

Печерський суд Києва не знайшов фактів причетності сина колишнього президента України Олександра Януковича до розстрілів на Майдані, стверджує прес-секретар Олександра Януковича Юрій Кірасир в Facebook.

"3 вересня 2015 року Печерський суд Києва своїм рішенням підтвердив відсутність будь-яких фактів причетності Олександра Януковича до розстрілів на Майдані", - зазначив він.

За його словами, у своєму рішенні суд вказав, що звинувачення, висловлене на прес-конференції радником міністра Антоном Геращенко, є припущенням, з використанням мовно-стилістичних особливостей (вживання гіпербол, алегорії, сатири)", яке "неможливо перевірити на предмет відповідності дійсності, оскільки воно не містить фактів".

Згідно копії рішення суду, яку виклав прес-секретар на своїй сторінці в Facebook, в січні 2015 року Олександр Янукович звернувся в суд з позовом до Міністерства внутрішніх справ України про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування інформації про його причетність до розстрілів на Майдані.

8 листопада 2014 року, на той момент ще радник глави МВС Антон Геращенко, виступаючи на офіційній прес-конференції "Рік після Майдану. Підсумки розслідування масових вбивств і резонансних злочинів", заявив: "На сьогоднішній момент практично вся картина ясна. Ми розуміємочітко, що за організацією масових вбивств стоїть президент Янукович, його син – Олександр Янукович. Без їх команди неможливо було б застосування вогнепальної зброї співробітниками міліції".

Розслідування вбивств на Майдані просуваються дуже повільно, що викликає невдоволення як в суспільстві, так і в Європі. У листопаді минулого року Ярема розповів, що "гальмує" розслідування вбивств на Майдані. Так, за його словами,у період з 19 по 23 лютого практично у всіх правоохоронних структурах була знищена більша частина документації, що стосується їх діяльності щодо протидії протестних акцій. Були спалені, викрадені чи пошкоджені тисячі документів, одиниць техніки, баз даних.

У зв'язку з цим у березні Міжнародна дорадча група, в якій спільно працюють європейские та українські експерти під мандатом Ради Європи у своєму звіті за подій на Майдані різко розкритикувала діяльність силових і слідчих органів України, викривши в саботажі розслідування по Майдану не тільки МВС, але і ГПУ.

У статті юриста Станіслава Батрина для "Дзеркала Тижня. Україна" також наводиться ряд прикладів, які демонстирируют блокування повноцінного розслідування з боку ГПУ щодо Януковичата його соратників.