UA / RU
Підтримати ZN.ua

У новій ЦВК є кнопкодави та депутат, який голосував за "диктаторські закони" – ЧЕСНО

З попереднього складу ЦВК до нового переобрали четверо осіб.

До нового складу Центральної виборчої комісії (ЦВК), який затвердила сьогодні Верховна Рада, увійшли, зокрема, кнопкодави та депутат, який голосував за "диктаторські закони". Про це повідомляє громадський рух ЧЕСНО.

"До оновленого Центрвиборчкому потрапили два народні депутати 8-го скликання, котрих Рух ЧЕСНО неодноразово викривав на кнопкодавстві, - Юрій Буглак та Ірина Єфремова", - сказано у повідомленні.

Вказується, що з попереднього складу ЦВК до нового переобрали четверо осіб: Олега Діденка (був призначений членом комісії ще 2014 року за квотою УДАРу, цього разу від "Слуги народу"), Андрія Євстігнєєва (минулого року призначений від "Батьківщини", цього - від "Слуги народу"), Ірину Єфремову (була від "Народного фронту", тепер від "Слуги народу") та Віталія Плукара (був від "БПП", тепер від "Слуги народу").

З-поміж 17 членів нової комісії є три депутати попереднього скликання – Єфремова ("Народний фронт"), Юрій Буглак (БПП), від "Європейської солідарності", та Юрій Мірошниченко ("Опоблок", на виборах 2019 року балотувався за списком "Опозиційної платформи – За життя", але не пройшов до Ради), був обраний за квотою ОПЗЖ.

Рух ЧЕСНО вказує на те, що неодноразово фіксував факти кнопкодавства Єфремової та Буглака. Єфремова за підсумками минулого року увійшла до ТОП-5 кнопкодавів Верховної Ради.

До обрання депутаткою за списком "Народного фронту" Єфремова була радницею міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, у попередній Раді була членкинею Комітета з питань регламенту та організації роботи парламенту.

Буглак став народним депутатом від БПП у березні 2017 року після складання мандату призначеним головою Миколаївської ОДА Олексієм Савченком, працював у Комітеті з питань запобігання і протидії корупції. Раніше був головним юридичним радником дочірнього підприємства "Рошен", що належить п'ятому президентові Петрові Порошенку.

Колишній регіонал Мірошниченко був представником президента Віктора Януковича у Раді, також підтримав "диктаторські закони" у січні 2014 року, згодом відкликав свій голос. До того ж новий член ЦВК фігурує у журналістських антикорупційних розслідуваннях.

13 вересня Верховна Рада підтримала подання президента України Володимира Зеленського про дострокове звільнення всіх 16 членів ЦВК, 14 з яких були призначені тільки у вересні 2018 року.

За даними DT.UA, Зеленський вирішив розпустити ЦВК, щоб вивести з її складу людей, пов'язаних із п'ятим президентом України Петром Порошенком і колишнім народними депутатом Олександром Грановським. А викладені в тексті подання претензії є намаганням обґрунтувати це політично вмотивоване рішення.