UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАТО не вважають Росію ворогом, але спостерігають за її військовим вторгненням в Україну

"Ми не створюємо список ворогів. Ми не вважаємо Росію ворогом", - запевнив Столтенберг, уточнивши, що агресію Росії НАТО бачить

НАТО не вважає Росію ворогом, незважаючи на те, що вона вторглася в межі України і застосувала військову силу проти сусідньої країни. Ці дії спонукають країни НАТО піклуватися про спільну безпеку країн Заходу.

Система колективної безпеки країн Організації Північноатлантичного договору дуже актуальна на тлі агресивної поведінки Російської Федерації. Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, передає ТСН.

"Ми не створюємо список ворогів. Ми не вважаємо Росію ворогом", - запевнив він. Однак додав, що це не означає закривання очей на агресію РФ. "Що ми бачимо у відношенні Росії, це те, що вона застосувала військову силу проти сусіда, України", - підкреслив генсек Альянсу.

Столтенберг при цьому запевнив, що НАТО буде намагатися діяти діалогом там, де це можливо. "Ми завжди намагаємося поліпшити відносини. Ми не ділимо світ на ворогів і друзів", - підкреслив керівник військового блоку. При цьому генсек додав, що в нинішній "непередбачуваний" момент такий сильний інститут, як Альянс, необхідний для безпеки Заходу.

Як повідомлялося, агресивні дії Росії і міжнародний тероризм залишаються серйозними, і у НАТО визнали агресивні дії Росії однією з основних загроз для Альянсу, але при цьому Альянс готовий до співпраці з Росією – про це йдеться в підсумковій заяві, прийнятій 4 грудня на саміті в Лондоні.

Перед тим Столтенберг зазначив, що "Між членством і нічим": так генсек НАТО оцінив перспективу вступу України в Альянс , додавши, що Україна і Грузія обов'язково стануть членами НАТО, хоча чіткі терміни цього поки невідомі.

Під час Лондонської зустрічі країн-членів НАТО Росії серед інших обговорюваних питань було приділено значну увагу – так, під час публічних дискусій неодноразово питання обґрунтованості посилення оборони НАТО на східному фланзі для стримування Росії. Проте в цілому політика НАТО щодо РФ, як і у відношенні Китаю, залишається незмінною, пише у своєму матеріалі для DT.UA Данило Пилипчук.

У цілому щодо Росії НАТО продовжує дотримуватися подвійного підходу, що поєднує "змістовний діалог із посиленим стримуванням і обороною", – зазначає автор.

Детальніше про рішення Лондонського саміту НАТО, проблеми оборонного бюджету, ставлення до Росії і ситуації з ПДЧ для України читайте в матеріалі Данила Пилипчука "Омолодження НАТО" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".