UA / RU
Підтримати ZN.ua

«У нас «золота акція», ми ж партія влади»: НАБУ оприлюднило відео у справі Трубіцина

Безкарність Юрченків і Трухіних породжує нових Трубіциних.

Національне антикорупційне бюро оприлюднило оперативне відео у справі підозрюваного у хабарництві очільника  Комісії з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою Київської міської ради Владислава Трубіцина.

За версією слідства бізнесмена і депутата познайомив брат Трубіцина. На початку 2021 року він зателефонував давньому знайомому і повідомив, що його брат тепер має владу (В.Трубіцин обрався до Київради восени 2020-го) і бажання організувати «бізнес».

Як свідчать записи, саме Трубіцин став ідейним натхненником схеми з точками пересувної торгівлі. Розташувати їх він запропонував у «своїх» районах: Святошинському, Оболонському і Подільскому.

Викривач: Над чим думати?

Депутат: Над пересувною торгівлею сезонною. Подумайте про цю тему. Ось ці купави, якщо розумієш, про що я говорю.

Викривач: Так.

Депутат: Ну ось це ми можемо. Цих можемо штук п'ятдесят-сімдесят розіграти і взяти під себе.

Викривач: І скільки місце?

Депутат: Ну, так дивлячись де. Від 15 до 40 тисяч гривень.

Викривач: Це один раз чи за місяць?

Депутат: Це протягом року, за весь сезон.

Центр протидії корупції

Трубіцин натякнув бізнесменові, що отримати нормальне місце під МАФ без хабара неможливо, оскільки усі вони жорстко розподілені між певними «угрупованнями».

Орендувавши місце під кіоск за п’ять тисяч гривень на місяць (плата за право на розміщення купави, яку сплачують на рахунок КП «Міський магазин»), ділки планували здавати його у суборенду за вищою ціною.

Центр протидії корупції

Тендери на встановлення МАФів вигравали на підставну компанію, зареєстровану на учасників схеми. Керівництво КП «Міський магазин», яке також фігурує у справі, дозволяло учасникам обирати для встановлення купав найдохідніші місця.

Під час однієї з розмов бізнесмен обрав для кіосків локації на Дніпровській Набережній, вулицях Дегтярівській та Олександра Мішуги. Після цієї розмови керівник КП зателефонував своєму заступникові та попросив «викинути ці локації на торги», а також дав вказівки «притримати» локацію на вулиці Олександра Мішуги.

Центр протидії корупції

7 жовтня 2021 року на сайті КМДА з’явилося оголошення про проведення торгів на право розміщення восьми купав, із яких чотири – заздалегідь обумовлені локації учасників схеми. 19 жовтня три з чотирьох локації віддали їм.

З кожної купави «лідер», як називали його учасники схеми, хотів отримувати 20 тисяч гривень щомісяця, решту суми учасники могли ділити між собою. Передавати гроші мав заступник голови КП «Київська спадщина», фактично довірена особа депутата.

На запису депутат Київради, вихваляється, що може вирішити будь-яке питання, оскільки належить до партії влади. За його словами «тривожна» людина  здатна за час організувати представнику «Слуги народу» зустріч з будь-яким міністром, включно із очільником МВС.

Викривач: Зрозуміло, що там є «договірняки», але слово вони тримають? Маю на увазі, що ось дали - окей, але вони тримають це слово своє? Тому що я просто знаю, як це відбувається, типу, отже: «Це ваше, це ваше, це наше». «Так, так, займайтеся». І потім починають ціпки в колеса тихо.

Депутат: Ні, такого нема. Ну, просто ціпки в колеса, у нас «золота акція», ми ж партія влади поки що. Нам ціпки в колеса складно засунути, бо можемо на*нути по голові за це міцно.

Центр протидії корупції

Єдина перепона, яка непокоїть Трубіцина – це неможливість «налагодити контакт» у НАБУ.

Депутат: У нас лише одна організація ох* залишилася.

Невстановлена особа: Можна я не повторюватиму, що про організацію цю.

Викривач: СБУ?

Невстановлена особа: Про ось цю?

Депутат: Не СБУ.

Викривач: Офіс?

Депутат: Ні.

Викривач: Тож яка проблемна може залишитися? НАБУ?

Депутат: Так.

Викривач: Ну, то вона яка проблемна бл*дь?

Невстановлена особа: Дуже проблемна, тому…

Депутат: У мене там немає комунікації.

Центр протидії корупції

Центр протидії корупції

Своєю чергою керівник КП «Міський магазин» обіцяє бізнесменові комплексно «вирішити» усі питання з перевірками, щоб кіоск міг працювати і приносити прибуток.

Викривач: Добре, а перевірки – ось це все, це на нас чи на кому?

Чиновник: А які перевірки?

Викривач: Ми…

Чиновник: Та ні, це вони не приходять. Це все на нас. Це ми вирішуємо.

Викривач: А пожежники, ось це там вирішується?

Чиновник: Та ні, там усе закриваємо, ми комплексно закриваємо.

Викривач: Це ви все зі свого закриваєте?

Чиновник: Так, так, це все… ДБР, СБУ, МВС…

Центр протидії корупції

Читайте також: Керівництво "Слуги народу" зреагувало на скандал із отриманням хабаря їх однопартійцем

Усіх шістьох підозрюваних затримали 9 лютого під час отримання першої частини хабара у розмірі 1,26 млн грн. 10 лютого їм оголосили підозри за частиною 4 статті 368 КК України – одержання неправомірної вигоди.

За два дні Трубіцину обрали запобіжний захід – тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 14,8 млн гривень. Його спільник отримав той самий запобіжний захід, але з більшим розміром застави – 2,5 млн грн.

Окрім Трубіцина, підозрюваними у справі є: директор комунального підприємства; два заступники директора КП; помічник депутата (імовірно, Олександр Коч); особа, наближена до депутата.

За версією слідства, фігуранти організували схему отримання хабарів за перемоги на тендерах на право встановлення кіосків-«купав» та їхнє подальше «безпроблемне» використання. Ішлося про сім локацій у Дарницькому, Дніпровському та Шевченківському районах Києва. Свої «послуги» учасники схеми оцінили у 1,39 млн грн.