UA / RU
Підтримати ZN.ua

У "Народному фронті" поклали відповідальність за роботу Кабміну на всі фракції коаліції

У фракції підкреслили, що Кабмін не є персональним "урядом Арсенія Яценюка".

Нинішній Кабінет міністрів України не є "урядом Арсенія Яценюка", тому відповідальність за нього несуть всі фракції коаліції Верховної Ради.

Про це йдеться у заяві парламентської фракції "Народного фронту", оприлюдненій на сайті політичної сили.

"Уряд коаліції "Європейська Україна" сформований п'ятьма парламентськими фракціями. Кабінет міністрів України не є персональним "урядом Арсенія Яценюка", а коаліційним урядом, очолюваним прем'єром Яценюком. Тому відповідальність за роботу Кабміну несуть всі фракції коаліції", - йдеться в заяві.

При цьому в НФ підкреслили, що в даний момент "все залежить від того, чи ми здатні приймати відповідальні політичні рішення і спільними зусиллями рухатися далі, або дехто намагатиметься перекинути всю відповідальність персонально на Арсенія Яценюка".

Читайте також: Кабмін вимагає від коаліції ухвалити план дій мінімум на рік - Яценюк

4 лютого низка міністрів, які раніше заявили про намір піти з Кабміну, - глава мінагрополітики Олексій Павленко, міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі, міністр інформаційної політики Юрій Стець та голова мініфраструктури Андрій Пивоварський - відкликали свої заяви про відставку. При цьому вони озвучили ряд вимог, серед яких були підвищення зарплати держслужбовців, підвищення рівня прозорості процесу прийняття рішень органами влади та недопущення втручання політиків у роботу Кабміну й тиску на міністрів.

При цьому міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус вирішив не відкликати свою заяву.

Скандальна відставка Абромавичуса оголила протиріччя, які існують між різними гілками влади і групами впливу в українській політиці. І заява міністрів і глави уряду на відкритому засіданні Кабміну не є вирішенням цих протиріч, вважає головний редактор ZN.UA Юлія Мостова.

"Публічна заява про готовність працювати разом в ім'я реформ значить так само мало, як і перманентні посиденьки на Банковій у вузькому колі, що закінчуються обіймами між прем'єром і президентом. Маневри відволікають увагу від причин внутрішньополітичної війни між президентом і прем'єром. Але ці причини нікуди не поділися", − пише вона у своїй статті.

Детальніше про протистояння між Порошенком і Яценюком та обставини відставки Абромавичуса читайте в статті Юлії Мостової За ширмою у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".