UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАЗК розповіли про відповідальність за "жарти" в електронних деклараціях

За вказання в декларації неправдивих відомостей передбачена адміністративна відповідальність, а за приховування активів у великих розмірах – кримінальна.

Посадовці та депутати будуть притягатись до відповідальності за вказання недостовірної інформації у своїх електронних деклараціях, заявив заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Радецький.

"Я можу лише зазначити, що таким представникам законодавчого органу слід більш уважно і більш професійно підходити до своїх заяв, тому що чинне законодавство не передбачає таких жартів, і, в разі підтвердження таких фактів, вони будуть притягнуті до відповідальності", – цитує його слова "Українська правда".

Він також нагадав, що посадовці та депутати мають у своєму розпорядженні тиждень на виправлення подібних речей у декларації, і додав, що штрафи будуть застосовуватися лише після закінчення цього періоду.

За словами посадовця, штрафи за несвоєчасну подачу декларації без поважних причин будуть складати від 850 до 1700 грн, а за неповідомлення про відкриття валютних рахунків або істотну зміну майнового стану – від 1700 до 3400 грн.

Штрафи за приховування активів, при цьому, будуть набагато більшими: якщо сума такого приховування не буде перевищувати 345 тисяч грн, штраф становитиме від 17 до 43 тисяч грн, Приховування великих сум потягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді штрафу розміром від 43 до 51 тисячі гривень, або тюремне ув'язнення терміном на два роки.

Читайте також: Опозиціонер Льовочкін задекларував кілька офшорів і нерухомість у Франції

Нагадаємо, народний депутат з фракції "Воля Народу", колишній командир батальйону "Айдар" Сергій Мельничук задекларував один трильйон гривень готівкою, що за діючим курсом становить понад 38 млрд доларів.

Згодом, у коментарі для "BBC Україна" він заявив, що вказав у декларації дану суму усвідомлено, щоб привернути увагу до проблеми корупції та офшорів в Україні. Він також заявив, що в останній вечір перед завершенням декларування хотів змінити цифри, але не зміг цього зробити.

Раніше повідомлялося, що опівночі 30 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

У цілому в Єдиному держреєстрі декларацій по завершенню першого етапу було зареєстровано 114 тисяч 244 документа, повідомила глава НАПК Наталія Корчак.