UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАБУ показали схему заволодіння коштами міського бюджету Одеси під час продажу заводу "Краян"

Як вважають детективи, депутатів запевнили в тому, що ціна на приміщення заводу є об'єктивною та перевіреною.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) опублікували детальну схему заволодіння коштами Одеського міського бюджету під час продажу будівель заводу "Краян".

Відзначається, що за даними слідства, у першій половині 2016 року міський голова Одеси Геннадій Труханов домовився з особами, які фактично контролюють компанії UAB Naster, VALTON GROUP LP та "Еліт Девелопмент", про заволодіння коштами держбюджету.

"На думку детективів, для створення умов для заволодіння коштами міського бюджету, задіяні особи на початку жовтня 2016 року підшукали і залучили до вчинення правочину директора суб'єкта оціночної діяльності, який визначив заздалегідь встановлену та свідомо завищену вартість об'єкта оцінки в сумі 185 млн гривень", - йдеться в повідомленні.

Слідство вважає, що учасники корупційної схеми донесли депутатам міськради завідомо неправдиву інформацію про невідкладність розгляду питання щодо придбання приміщення, обумовленого нібито необхідністю подання документів у встановлені терміни.

У НАБУ припускають, що це було зроблено, щоб завадити депутатам і відповідальним особам вивчити питання доцільності та економічного обґрунтування купівлі саме цього приміщення.

Як вважають детективи, депутатів запевнили в тому, що ціна на приміщення є об'єктивною, перевіреною уповноваженими посадовими особами профільних виконавчих органів ради та постійної комісії, які відповідали за підготовку проекту рішення, а витрати на його покупку - економічно обґрунтовані.

Також Труханов повідомив депутатам недостовірну інформацію про співфінансування проекту з державного бюджету, зазначили в Бюро.

Вказується, що чиновники міськради тривалий час не надавали НАБУ документи, підготовлені суб'єктом оціночної діяльності, у тому числі і на виконання постанови суду про тимчасовий доступ. Документи були вилучені працівниками Бюро лише внаслідок обшуку у приміщенні Одеської мерії.

"На думку слідства, задіяні особи забезпечили прийняття депутатським корпусом Одеської міськради рішення про надання згоди на придбання у комунальну власність територіальної громади будівлі ВАТ "ХК "Краян" за явно завищеною ціною - в розмірі 185 млн гривень", - йдеться в повідомленні.

У НАБУ також додали, що отримані від міської влади кошти фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, керівник якої зараз знаходиться в зоні АТО. Проте детективи і прокурори запобігли цьому та добилися накладення арешту на рахунки компанії-продавця будівлі.

Як повідомлялося раніше, 14 лютого в аеропорту "Бориспіль" співробітники Державної прикордонної служби затримали і передали детективам Національного антикорупційного бюро мера Одеси Геннадія Труханова та його першого заступника Павла Вугельмана, які повернулися до України з Польщі та Ізраїлю відповідно.

15 лютого Соломянський суд Києва відпустив мера Одеси Геннадія Труханова на поруки народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Дмитра Голубова.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура наполягала на арешті Труханова з альтернативою внесення 50 млн гривень застави. Сума застави для його заступника Павла Вугельмана, на думку САП, мала скласти 30 млн, а для інших підозрюваних – по 10 млн гривень.

Напередодні НАБУ повідомило про підозру їм обом, а також директору Департаменту комунальної власності Олексієві Спектору, голові постійної комісії з питань комунальної власності Василеві Шкрябаю, ще одній посадовій особі та двом представникам комерційних компаній у рамках справи заводу "Краян".

Детальніше про справу одеського градоначальника читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Оц-тоц первертоц - бабушка здорова" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".