UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС відповіли на заяви Словаччини про посередництво у мирних перемовинах

У МЗС нагадали, що формула миру базується на 10 пунктах.

Україна постійно отримує ідеї та пропозиції від різних сторін щодо майданчиків для переговорів із Росією. Проте встановлення миру — це складний і багатовимірний процес, який вимагає комплексного підходу. Саме тому Формула миру України складається з десяти ключових пунктів.

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий під час брифінгу у п’ятницю, 27 грудня. Так він прокоментував заяви Словаччини про готовність стати платформою для переговорів.

«Я пропоную не вірити брехунам на слово, адже це їхня постійна тактика. Щодо ініціатив про майданчики для переговорів — ми регулярно чуємо такі пропозиції в інформаційному просторі від різних сторін і лідерів. Україна наполягає на тому, що мир має бути всеосяжним, стійким і справедливим», — зазначив Тихий.

Читайте також: Словаччина заробляє на війні з Росією через схему з транзитом газу – джерела

Україна закликає всі сторони, які прагнуть завершення війни, активно долучитися до вирішення як глобальних питань, так і локальних завдань, додав представник МЗС.

Раніше, 26 грудня, міністр закордонних і європейських справ Словаччини Юрай Бланар заявив, що словацька дипломатія готова сприяти мирному процесу між Росією та Україною.

«Словаччина послідовно підтримує мирні рішення і будь-які ініціативи, спрямовані на їх досягнення. Цього року я також брав участь у мирному саміті у Швейцарії, де всі учасники погодилися, що переговори мають проходити за участю всіх сторін, включно з Росією», — зазначив Бланар у коментарі словацькому телеканалу STVR.

Однак міжнародну увагу привернули дії прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, який 22 грудня провів зустріч із Владіміром Путіним у Москві. Цей візит викликав серйозну критику, особливо з боку України, оскільки Фіцо є одним із небагатьох європейських лідерів, які підтримують контакти з Кремлем.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на дії словацького прем’єра, наголосивши, що його інтереси з Кремлем є «загрозою для Братислави та Європи». Зеленський повідомив, що Україна разом із Європейським Союзом запропонувала Словаччині компенсацію за можливі збитки через припинення транзиту російської нафти та запуск альтернативних маршрутів, але Фіцо відхилив цю пропозицію.

«Його головна мета — вести бізнес із росією, і він отримує від цього вигоду. Це дійсно серйозна проблема безпеки, як для Словаччини, так і для всієї Європи», — заявив Зеленський.

Крім того, після повернення Роберта Фіцо до влади наприкінці 2023 року Словаччина призупинила будь-яку військову допомогу Україні. Фіцо також звинуватив Київ у створенні загроз поставкам російського газу до Словаччини.