UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС відповіли на «ініціативи» президента Бразилії щодо припинення російсько-української війни

Олег Ніколенко підкреслив, що не можна порівнювати агресора з тим, на кого напали.

Україна «спостерігає за зусиллями президента Бразилії Лули да Сілви з пошуку рішень припинення російсько-української війни. Однак бразильський підхід до цього питання не відповідає реальному стану речей, заявив речник українського МЗС Олег Ніколенко та закликав не ставитися однаково до країни-агресорки та держави, яка захищається.

«Україна із зацікавленістю спостерігає за зусиллями Президента Бразилії із пошуку рішення для припинення війни. Водночас не відповідає реальному стану речей підхід, за яким жертва й агресор ставляться на однакові шальки терезів, а країни, які допомагають Україні захиститися від смертоносної агресії, звинувачуються в заохоченні війни», - написав Ніколенко у Facebook.

Він підкреслив, що Україну не потрібно ні в чому переконувати. Адже Росія загарбницька війна, розв’язана Росією, ведеться саме на українській землі і завдає невимовних страждань та руйнувань.

«Ми більш ніж будь-хто в світі прагнемо завершення російської агресії на основі Формули миру, запропонованої Президентом Зеленським. Підтверджуємо запрошення Луїсу Інасіу Лулу да Сілві відвідати Україну, аби зрозуміти справжні причини та сутність російської агресії та її наслідки для глобальної безпеки», - додав Ніколенко.

Читайте також: Президент Бразилії іде до Китаю говорити про війну в Україні

Нагадаємо, президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва, який напередодні закликав США не «заохочувати» війну Росії проти України, запропонував створити аналог «Великої двадцятки», яка б сприяла припиненню війни в Україні. У новому союзі, за словами бразильського лідера, мають, зокрема, бути країни Латинської Америки, Китай та ОАЕ. 

Як писало Franceinfo, Бразилія обрала Китай у переговорному процесі щодо війни в Україні, під керівництвом під керівництвом Лули да Сілви країна водночас паралельно підписала 15 економічних угод, які фактично є ознакою боротьби із сферою впливу долару США. І все це на тлі заяви про те, що настав час змінити баланс сил у геополітиці. Бразилія, Індія, Саудівська Аравія та стратегія Сі Цзіньпіна.