UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС України озвучили ключові кроки у процесі отримання Плану дій щодо членства в НАТО

Божок акцентував увагу на реформі системи оборонних закупівель.

Для того, щоб Україна могла отримати План дій щодо членства в НАТО і приєднатися до Програми посилених можливостей, їй треба виконати ряд завдань, повідомив заступник міністра закордонних справ Єгор Божок в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Нам треба зробити низку додаткових кроків у сфері оборонної реформи, насамперед у частині, що стосується реформування та реорганізації Міністерства оборони", - зазначив Божок.

За його словами, розведення посади головнокомандувача Збройних сил України та начальника Генерального штабу ЗСУ – ключове питання у цьому процесі.

"Іншими словами - введення в структурі Генштабу так званої "J-структури НАТО". Це той ключовий стандарт, на якому побудовані всі збройні сили НАТО. Наскільки мені відомо, міністр оборони України планує зробити це вже з 1 січня. Це питання майже вирішене шляхом створення оновленого комітету, в якому всі ці питання врегульовані", - додає Божок.

Він також акцентував увагу на реформі системи оборонних закупівель.

"Якщо ми не переведемо цю систему на стандарт, який сприймається в Альянсі, не буде серйозної розмови. Зараз ця робота ведеться. Нам у цьому допомагають і партнери зі штаб-квартири НАТО, і з інших країн. Ключову роль відіграють наші американські партнери", - резюмував заступник міністра.

Нагадаємо, що 30-31 жовтня в Україні перебувала Північноатлантична рада разом із генеральним секретарем Єнсом Столтенбергом. Делегація відвідала Одесу і Київ, де зустрілася з українськими чиновниками.

Як заявив Дмитро Кулеба, українська сторона не подаватиме заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО, оскільки вже подала такий документ у 2008 році. Він також повідомив, що українська сторона просить НАТО надати їй статус учасника партнерства розширених можливостей.

У свою чергу, генсек НАТО Єнс Столтенберг розповів, що в рамках відносин України і Альянсу буде запущено нову ініціативу, націлену на об'єднання всіх існуючих форматів співпраці.

Детальніше про те, як Україна і НАТО вирішили провести ребрендінг програми співпраці, читайте в статті Володимира Кравченка "Старий товар у новій обгортці" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".