UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МВФ попередили Україну, що популізм може підірвати її слабке відновлення – FT

Голова місії фонду вказав, що українське ВВП на душу населення лишається одним з найнижчих у Східній Європі.

Впевненість і тривалість відновлення від глибокої рецесії, яка скоротила ВВП 3 на 17% за два попередні роки, залежить від втілення амбітних реформ, які повинні остаточно перетворити країну на повноцінну ринкову економіку.

Про це, як повідомляє Financial Times, сказав голова місії МВФ Рон ван Руден після візиту в Київ. Він вказав, на "хороший прогрес", який був досягнутий Україною, але підкреслив, що ще багато чого потрібно зробити, зокрема затвердити фінансово стійкий бюджет на 2017 рік і добитися більш конкретних результатів у боротьбі з корупцією.

"Після тяжкого періоду українська економіка демонструє бажані ознаки відновлення. Рішучі політичні дії впродовж останніх двох років призвели до різкого скорочення зовнішніх і внутрішніх дисбалансів. Інфляція була приборкана, резерви центрального банку суттєво зросли, а економічне зростання склало 1,5% в 2016 році, і очікується, що воно складе 2,5% в 2017-му. Але ВВП на душу населення в Україні досі надто низький і становить лише 20% від середнього у ЄС. Це другий найнижчий показник в Центральній і Східній Європі. Більш швидке, стійке і всеосяжне зростання потрібне для того, щоб стандарти життя покращилися", - сказав Руден.

Він додав, що перетворити нинішню стабілізацію в суттєве економічне зростання буде нелегким завданням для України. Тому українським урядовцям потрібно лишатися на шляху реформ і "протистояти тиску популізму, щоб подолати опір корисливих інтересів".

Нагадаємо, що місія МВФ відмовила Україні в черговому транші кредиту. У МВФ підкреслили, що економічна політика влади України повинна продовжувати фокусуватися на наступних моментах: прискорення реформи великого і неефективного сектора держпідприємств, поліпшення бізнес-середовища та боротьбі з корупцією; забезпечення балансу росту зарплат і продуктивності праці; стримана грошово-кредитна політика для зниження рівня інфляції і відновлення резервів в рамках гнучкого режиму валютного курсу; відновлення фінансової системи і пожвавлення банківського кредитування.

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17 млрд доларів спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми та виділення траншів. У 2015 рік Україна отримала лише два транші – 5 млрд доларів в березні і 1,7 млрд доларів – в серпні 2015 року. У вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш – на 1 млрд доларів.