В Україні дуже малий відсоток громадян, які мають протипокази для COVID-вакцинації, проте такі люди все ж є. Головний санлікар країни Ігор Кузін під час ефіру на телеканалі 1+1 розповів про них детальніше.
Для того, аби визначити, чи має людина протипокази, слід звертати увагу на кілька факторів:
- абсолютні медичні протипокази;
- серцево-судинні захворювання чи онкологія (тоді краще консультуватися з сімейним лікарем).
У першому випадку вакцину, за словами Кузіна, не вводять за жодних умов. Це трапляється через гіперчутливість - непереносимість одного з компонентів препарату.
"Відсоток таких людей мінімальний - майже одна сота від загальної популяції людей", - говорить санлікар, додаючи, що це люди, які важко перенесли перше щеплення.
Прикладом цього можна вважати побічну реакцію після щеплення у вигляді анафілактичного шоку або алергії. Після цього пацієнту не мають права колоти другу дозу вакцини. Санлікар розповів, що зараз немає можливості визначити наперед таку реакцію на щеплення.
Раніше в Міністерстві охорони здоров'я заявили, що в Україні немає примусової вакцинації, а є обов'язкова. Відомство визначило перелік осіб, які підпадають під неї. Серед них - працівники всіх освітніх установ, включаючи ПТУ і дитсадки. При цьому також буде видано наказ про те, що невакциновані особи будуть недопущені до роботи без збереження заробітної плати. Фактично, людину не звільнятимуть, але й можливості заробляти гроші у неї не буде.
Відзначимо, що глава МОН Сергій Шкарлет раніше заявляв про те, що дистанційка або карантин у школі не вплинуть на розмір зарплат вчителів.