UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Могеріні нагадали Україні про реформи, обумовлені угодою про асоціацію з ЄС

За словами речниці голови європейської дипломатії, боротьба з корупцією повинна продовжитися.

Київ повинен зробити все, щоб продовжити роботу над реформами, попри політичну кризу. Особливо Україна повинна не забувати про ті зміни, які вона погодилася втілити, підписавши угоду про асоціацію з ЄС.

Як повідомляє "Радіо Свобода", про це сьогодні заявила прес-секретар Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Майя Коціянчич.

"З нашої точки зору, особливо важливі ті реформи, які обумовлені в угоді про асоціацію, які забезпечують верховенство закону, викорінення корупції та підзвітність влади народу. Просування реформ просто необхідне" – заявила речник Федеріки Могеріні.

Також глави МЗС Франції і Німеччини оголосили умови підтримки України. Говним чином, вони закликали Київ проводити реформи, оскільки до повної модернізації України, якої так прагне її народ, ще далеко.

Заяви про те, що українська влада неефективно бореться з корупцією лунають з ЄС, МВФ та США регулярно. Так, нещодавно глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський засумнівався у намірах української влади боротися з корупцією, а посли G7 виступили з вимогою до уряду України розпочати конкретні кроки у цьому питанні. Крім того, глава МВФ Крістін Лагард натякнула на припинення підтримки МВФ без прогресу у боротьбі з корупцією.

Нагадаємо, глави МЗС Німеччини й Франції приїдуть з візитом в Україну 22-23 лютого. Цього разу першочерговою темою для обговорення в Києві буде політична криза в середині правлячої коаліції, а не військовий конфлікт на Донбасі чи оцінка успішності реалізації Мінських домовленостей. Глава МЗС України Павло Клімкін планує значно розширити порядок денний на зустрічі. Серед блоків обговорення Павло Клімкін виділив посилення роботи моніторингової місії ОБСЄ, обмін заручників на Донбасі й безпечні вибори на тимчасово окупованій території.

Клімкін також анонсував можливу зустріч голів міністерств закордонних справ "нормандської четвірки" у складі Німеччини, Франції, України й Росії 3 березня.