Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки відхилив усі пропозиції щодо тимчасових обмежень для "ухилянтів", проте норма стосовно обмеження керування транспортним засобом залишилась. Про це повідомив член профільного парламентського Комітету Олександр Федієнко, інформує Апарат Верховної Ради.
Він зазначив, що до законопроєкту про мобілізацію щодня розглядається по 300 правок, таким чином кількість правок уже зменшилась удвічі - до 2 тисяч.
"Депутатам, які подали свої правки й наполягають на них, була надана можливість приходити на засідання Комітету й відстоювати їх, а Комітет враховуватиме чи не враховуватиме ці пропозиції. При цьому Комітет відхилив усі пропозиції щодо тимчасових обмежень для «ухилянтів», а залишив тільки норму стосовно обмеження керування транспортним засобом", - зазначив депутат.
Він додав, що законопроєкт дасть можливість виявити тих громадян, які не стоять на обліку в ТЦК, при цьому перебувають в інших реєстрах.
За даними МВС, чоловіки почали масово переоформлювати авто на дружин, особливо помітна тенденція з грудня, коли почалися розмови про обмеження для ухилянтів. Так, наприкінці 2023 договорів дарування авто було 500, у січні їх кількість перевищила 1000, а у лютому майже досягла 1300 договорів.
Війна оголила всі проблеми, пов’язані з українською армією. Процес мобілізації має бути справедливим і чесним. Інакший підхід демотивує і тих, хто вже воює, і тих, кому воювати доведеться. Читайте докладніше в статті Олександра Сергієнка "Як перемогти у війні. Пристрасті "за та "поза" законом".